Модерната Led Таванот Светилка Светла Површина Монтирани Осветлување Тела за дома спалната соба дневна соба

Модерната Led Таванот Светилка Светла Површина Монтирани Осветлување Тела за дома спалната соба дневна соба

DEN 3034.00
-20 %
DEN 3792.00

Количина на стоки

LED Таванот Светилка Материјал : Железо + Акрилик
Сијалица Извор : led чип
Светлината Емитуваат Боја : Топло Бела (3000-3500 K), студено бело (6000-6500 K)
Напон : 110 V или 220 V
Светлината Глави и Својата Моќ и Својата димензија :
1head : 8 W Дијаметар 22cm Висина 10cm
2 глави : 16w 43*21*10см
3 глави : 24w 38*35*10см
4 глави : 32w 43*43*10см
5 глави : 40w 54*54*10см
6 глави : 48w 67*43*10см
9 глави : 72w 60*60*10см
Плаќања
1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3.Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
Пакување&Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO).
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
8. Време На Испорака :
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации , така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Гаранција и се враќа политика Ние сме секогаш примена на себе да се подобри нашата услуга за сите на нашите ценети клиенти. Еве некои прашања на нашата Гаранција и се Враќа Политика :
1. Овој објект е СИТЕ НОВИ и во фабричките кутија и пакување, сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.
2. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
3. Нормално ние обезбедуваме 1 години гаранција за потрошувачите на нашите LED светла. Ако led светлата беа скршени во две години, поради квалитетот прашања, ние ќе го поправи тоа за слободни. (Со исклучок на објектите оштетени или злоупотребува по приемот).
4. Пред да се врати стоката, ве молиме контакти ни прво да разговараат за прашања што се има. Во меѓувреме ве молиме да ни кажете што дефектот е, да се елиминира несоодветното користење. 90% од времето сме во можност да го средиме проблемот со давање техничка поддршка, без да мора да се испрати нешто назад.
5. Ако постојат irremediable дефекти со уреди, можете да ги врати назад кон нас на поправка или замена под нашите дванаесет месеци гаранција.
6. Генерално, ние ве советуваме да вратите расипан стоки со испраќање на нив преку поштата и ЕМС наместо користење couriers како DHL, UPS-от, FEDEX и TNT. Нормално тоа ќе се 7-15 дена за да се врати стоката до нас од страна на поштата или ЕМС.
7. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот.


Други карактеристики

Wattage:
8W warm white, 8W cold white, 16w warm white, 16w warm white, 24w warm white, 24w cold white, 32w warm white, 32w cold white, 40w warm white, 40w cold white, 48w warm white, 48w cold white, 72w warm white, 72w cold white
Тип На Објект:
таванот светла
Стил:
Модерна
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Техника:
Насликани
Извор На Енергија:
AC
Материјал:
acryl
Број На Модел На:
01
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик,PC
Карактеристики:
таванот светлина, led
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Осветлување Област:
3-метри 5square
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Бренд Име:
MUCHTING
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Употреба:
Индустриски
Број на извори на светлина:
1
Бродови Од:
Кина

Најдобри понуди

Новиот Кинески стил Таванот Светла плоштадот дневна соба светилка оригиналност ретро студија спалната соба осветлување ресторан
 • Неодамнешно

Новиот Кинески стил Таванот Светла плоштадот дневна соба светилка оригиналност ретро студија спалната соба осветлување ресторан

DEN 10944.00

Добредојдовте на осветлување продавницаНие ќе го провериме секој објект внимателно пред пратката.Почи

Модерната Кристал Таванот Светлина Тела Кристално Јасно Таванот Lustres за Дневна соба Хотел Ресторан Виси Guarrantee
 • Неодамнешно

Модерната Кристал Таванот Светлина Тела Кристално Јасно Таванот Lustres за Дневна соба Хотел Ресторан Виси Guarrantee

12672.00 DEN 7603.00

Модерната Кристал Лустерот Светлина Тела Хром Кристал Светилка Фитинг Lustres Лустери Флеш Монтирани Свет

Модерната LED акрилик таванот светлата дома трпезарија светилка креативни тела тавански светилки деца спалната соба Таванот осветлување
 • Неодамнешно

Модерната LED акрилик таванот светлата дома трпезарија светилка креативни тела тавански светилки деца спалната соба Таванот осветлување

7200.00 DEN 6552.00

1 Објектот цена не ги вклучува и увозните давачки, треба купувачи плати Ние може да прогласи дека произв

Кинески стил цврсто дрво уметност led таванот светилка спалната соба студија овча коридор мал круг балкон осветлување таванот
 • Неодамнешно

Кинески стил цврсто дрво уметност led таванот светилка спалната соба студија овча коридор мал круг балкон осветлување таванот

DEN 5520.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Пастирски Цвеќиња Пеперутка Соба Таванот Тела Романтични Принцеза Соба Таванот Светилка Ресторан Таванот Светла
 • Неодамнешно

Пастирски Цвеќиња Пеперутка Соба Таванот Тела Романтични Принцеза Соба Таванот Светилка Ресторан Таванот Светла

5298.24 DEN 5298.00

Descreption : 100% Сосема Нов и со висок квалитет на Модел : Цвеќиња Таванот светилка ize за 3 Глави : Димензии : Диј

Corsair Медитеранот деца 's LED таванот светилка дома спалната соба студија за статистика Таванот светлина 110-240V
 • Неодамнешно

Corsair Медитеранот деца 's LED таванот светилка дома спалната соба студија за статистика Таванот светлина 110-240V

8611.20 DEN 6458.00

големина на : Дијаметар : 78cm * Висина : 8cm 62 WДијаметар : 62cm * Висина : 8cm 42 WДијаметар : 52cm * Висина : 8cm 32 WДијаме

Креативни деца соба LED светилки на таванот момче и девојка бебе соба светлата светилка спалната соба таванот бубамара остава
 • Неодамнешно

Креативни деца соба LED светилки на таванот момче и девојка бебе соба светлата светилка спалната соба таванот бубамара остава

DEN 9072.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние ќе го провериме секој објект внимателно пред пратк

Површината монтирани Led таванот Светлина проектот Професионални комерцијални осветлување Балкон Коридор led тремот Светла јадење
 • Неодамнешно

Површината монтирани Led таванот Светлина проектот Професионални комерцијални осветлување Балкон Коридор led тремот Светла јадење

DEN 3360.00

Тоа само ќе ве однесе 1 минута Западна Европа, Северна Европа , Австралија, Јапонија ,итн48 денаБразил ,Мек

230mm 12w модата ДОВЕДЕ купола светлина кружни дневна соба и спалната соба балкон канцеларија студија ресторан led ceining светлина
 • Неодамнешно

230mm 12w модата ДОВЕДЕ купола светлина кружни дневна соба и спалната соба балкон канцеларија студија ресторан led ceining светлина

660.96 DEN 396.00

Добредојдовте на Vecli бренд продавница Ние, главно, се продаде модерната модасветла Квалитет и најдобра

Едноставен Кинески стил таванот светилка класична светилка дневна соба светилка спалната соба ресторан осветлување 3 глави таванот
 • Неодамнешно

Едноставен Кинески стил таванот светилка класична светилка дневна соба светилка спалната соба ресторан осветлување 3 глави таванот

DEN 9072.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Едноставна LED Кристал Купола Тавански Светилки Дома Дневна Соба и Спалната соба Супериор Хотел Вила Таванот Светла Далечински
 • Неодамнешно

Едноставна LED Кристал Купола Тавански Светилки Дома Дневна Соба и Спалната соба Супериор Хотел Вила Таванот Светла Далечински

DEN 8400.00

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пр

Децата Светилка Деца Момче Девојка Спална соба Студија Соба Дневна Соба Тавански Светилки Прекрасна Цртан филм Осветлување Дома
 • Неодамнешно

Децата Светилка Деца Момче Девојка Спална соба Студија Соба Дневна Соба Тавански Светилки Прекрасна Цртан филм Осветлување Дома

8637.60 DEN 6219.00

стилот на модерната бренд VITRUST Применливи место Дневна соба, спална соба,Студија соба Главната примена

Модерната едноставна ултра-тенок таванот светилка романтична се зголеми топло спалната соба светлина атмосфера ресторан студија
 • Неодамнешно

Модерната едноставна ултра-тенок таванот светилка романтична се зголеми топло спалната соба светлина атмосфера ресторан студија

9312.00 DEN 6984.00

големина на : Dia62 CM * H6 CM 48 WDia52 CM * H6 CM 36 WDia42 CM * H6 CM 24 WМатеријал : Хардвер + акриликПрименливи напон : 100240 V [100 V

led едноставен модерен срце облик на живеење Модерната LED таванот спалната соба светилка романтична топло и креативни соба,
 • Неодамнешно

led едноставен модерен срце облик на живеење Модерната LED таванот спалната соба светилка романтична топло и креативни соба,

DEN 8880.00

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите м

Античкиот Гроздобер Таванот Светлина Индустриски Лофт железо Кафез Црна Dia15cm E27 Lumiled LED Сијалица Lustres Таванот Светилка
 • Неодамнешно

Античкиот Гроздобер Таванот Светлина Индустриски Лофт железо Кафез Црна Dia15cm E27 Lumiled LED Сијалица Lustres Таванот Светилка

1159.68 DEN 1044.00

Опис на производот : Име : кафез таванот светилкаГолемина : кол.15cm,H28cmМатеријал : железоСветлосен извор : 1

Европската Едноставна дневна соба и спалната соба на модерната led таванот светла luminarias став sala Мода led таванот светилка
 • Неодамнешно

Европската Едноставна дневна соба и спалната соба на модерната led таванот светла luminarias став sala Мода led таванот светилка

7790.40 DEN 6232.00

Други купувачи, исто така, како што се : Европската Едноставна дневна соба и спалната соба на модерната le

Ексцентрични Круг Акрилик LED Таванот Светла Модерна Круг Дневна Соба и Спалната соба Спална соба трпезарија Балкон Премин Тавански
 • Неодамнешно

Ексцентрични Круг Акрилик LED Таванот Светла Модерна Круг Дневна Соба и Спалната соба Спална соба трпезарија Балкон Премин Тавански

9456.00 DEN 7092.00

големина : Dia52 CMx H7 CM 48 W Dia62 CMx H7 CM 61 W Dia80 CMx H7 CM 79 W Материјал : Хардвер + акрилик Применливи напон : 100240 V [100 V / 1

Кристал Таванот Светла Модерната LED Светилки Дневна Соба Foyer Спалната соба на Децата' Момче Девојка Deckenleuchte Luminaire
 • Неодамнешно

Кристал Таванот Светла Модерната LED Светилки Дневна Соба Foyer Спалната соба на Децата' Момче Девојка Deckenleuchte Luminaire

7005.60 DEN 4974.00

​стилот на модерната бренд VITRUST Применливи место Дневна соба, спална соба Главната примена предмет Нас

Тенок Акрилик Dimmable LED Таванот Светлина Модерна Круг Дневна Соба и Спалната соба Спална соба трпезарија Балкон Aisle Тавански
 • Неодамнешно

Тенок Акрилик Dimmable LED Таванот Светлина Модерна Круг Дневна Соба и Спалната соба Спална соба трпезарија Балкон Aisle Тавански

9024.00 DEN 6768.00

големина на : Dia36x H7cm 24 WDia50x H7cm 36 WDia60x H7cm 54 WDia80x H7cm 72 WDia100x H7cm 108 WМатеријал : Хардвер + акриликПрименливи напон