Парична казна Вртење Dial Панел Ammeter Тестер AC 0 - 200mA Мерен Опсег 44L1

Парична казна Вртење Dial Панел Ammeter Тестер AC 0 - 200mA Мерен Опсег 44L1

DEN 409.00
-16 %
DEN 486.72

Количина на стоки

Парична казна Вртење Dial Панел Ammeter Тестер AC 0 - 200m A Мерен Опсег 44 L1 Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Тип 44 L1 Мерење на Струја AC Опсег 0-200m A Точноста 1.5 Оперативни Температура -20 ~ 40 °C Изолација Сила AC 2 KV, 50 Hz Панел Големина(Приближно) 100 x 80 x 12mm / 3.9" x 3.1" x 0.47"(L*W*T) Тема Големина
Долго Еден : 4 x 11mm / 0.16" x 0.43"(D*L)
Краток Една : 4 x 9mm / 0.16" x 0.35"(D*L) Вкупно Длабочина(Не се Вклучени Завртка ) 48mm / 1.9" Монтажа Големина 50 х 36mm / 2.0" x 1.4" Боја Црна, Бела, Јасно Нето Тежина 153g Пакет Содржина
1 x Аналогни Ammeter
Неколку Инсталирање Делови
Опис : Мерки спектар на AC 0-200m A, 1.5 класа на точност. Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди