99T1 AC 0-10A Тековната Teste Аналогни Панел Метар Amperemeter Бела Црна 48*48mm

99T1 AC 0-10A Тековната Teste Аналогни Панел Метар Amperemeter Бела Црна 48*48mm

DEN 137.00
-5 %
DEN 144.00

Количина на стоки

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 55g Пакет Содржина : 1 x AC Струја Панел Метар; Бренд : Асиси; Модел : 99 T1 Главната Боја : Бела, Црна; Скала Опсег : AC 0-10 A на Точноста : Класа 1.5; Конец Кол : 5mm / 0.2" Панел Големина : 48 x 48mm / 1.9" x 1.9" (L*W); Вкупна Длабочина : 55мм / 2.2" Мерки на тековната низа на AC 0-10 A со точноста на Класа 2.5. Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на dial


Други карактеристики

Дисплеј Тип:
Аналогни Само
Температурата На Работа:
-15-45
Точноста Класа:
2.5
Мерен Опсег:
0-AC 10A
DIY Материјали:
Електрични
Димензии:
48*48MM
Напон:
AC
Број На Модел На:
99T1

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

101.28 DEN 96.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Бесплатен превозот ! Панел монтирани 48*48mm Мали Една Фаза DC AMP Метар,Дигитални DC ampere метар, LED дисплеј Мини тековната
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот ! Панел монтирани 48*48mm Мали Една Фаза DC AMP Метар,Дигитални DC ampere метар, LED дисплеј Мини тековната

DEN 1238.88

Бесплатен превозот ! Панел монтирани 48*48mm Мали Една Фаза DC AMP Метар,Дигитални DC ampere метар, LED дисплеј Мини

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

428.64 DEN 407.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме