Правоаголникот Тековната Мерење Алатка DC 20mA Аналогни Ammeter

Правоаголникот Тековната Мерење Алатка DC 20mA Аналогни Ammeter

DEN 347.00
-16 %
DEN 412.80

Количина на стоки

Правоаголникот Тековната Мерење Алатка DC 20m A Аналогни Ammeter Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Мерење на Струја Опсег за DC 0 - 20m A Точноста Класа 2.5 Метри Лице Големина(Приближно) 7 x 6cm/ 2.7" x 2.3" (L*W) Тема Големина 0.28 x 0.75 cm / 0.11" x 0.30" (D*L) 0.38 x 0,8 cm / 0.15" x 0.3" (D*L) Вкупно Длабочина 4.3 cm/ 1.7" Боја Бела, Црна Нето Тежина 68g Пакет Содржина 1 x Аналогни Ammeter Фитинг Дел
Опис : На ammeter е мерен инструмент се користи за мерење на електрична струја во колото. Јасни и лесно да се прочита скала со аналоген приказ и копчето за фино подесување на бирање.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор
  • Неодамнешно

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор

210.24 DEN 147.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Црвена / Бела / Сино / З

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме
  • Неодамнешно

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме

4329.60 DEN 3810.00

MS2026 R Дигитални Менгеме Метар AC / DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000 A Спектар 6000 Точки Дигитални

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

98.88 DEN 94.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме