YS-80 Класа 2.5 Точноста AC 0-300A Аналогни Панел Ammeter

YS-80 Класа 2.5 Точноста AC 0-300A Аналогни Панел Ammeter

DEN 386.00
-16 %
DEN 459.84

Количина на стоки

YS-80 Класа 2.5 Точноста AC 0-300 A Аналогни Панел Ammeter Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Модел YS-80 Мерење на Струја AC Опсег 0-300 A Точноста Класа 2.5 Метри Лице Димензии(Прибл.) 8.2 x 8.2 x 1.3 см / 3.2" x 3.2" x 0.5" (L*W*H) Тема Големина 0.2 х 1cm / 0.08" x 0.39" (D*L) 0.4 х 1.4 cm / 0.16" x 0.55" (D*L) Вкупно 5cm Дебелина / 2" Материјал Пластика, Електронски Компоненти Боја Бела, Црна Нето Тежина 106g Пакет Содржина 1 x Аналогни Ammeter Инсталација колекции
Опис : Мерки за тековната низа на AC 0-300 A и со точноста на класа 2.5. Јасни и лесно да ги прочитате, исто така, има едно копче за фино подесување на бирање. Доаѓа со инсталација колекции, лесен за монтирање. Ве молиме Забележете : оваа не е директна врска ammeter, 300/5 A Тековната Трансформатор треба да се користат заедно .


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме
  • Неодамнешно

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме

4329.60 DEN 3810.00

MS2026 R Дигитални Менгеме Метар AC / DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000 A Спектар 6000 Точки Дигитални

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор
  • Неодамнешно

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор

210.24 DEN 147.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Црвена / Бела / Сино / З