Мерење Алатка Аналогни Панел Ammeter Мерач DC 0 - 50uA Мерен Опсег

Мерење Алатка Аналогни Панел Ammeter Мерач DC 0 - 50uA Мерен Опсег

DEN 468.00
-16 %
DEN 556.32

Количина на стоки

Мерење Алатка Аналогни Панел Ammeter Мерач DC 0 - 50u A Мерен Опсег Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Тип 44 C2 Мерење на Струја Опсег за DC 0-50u A Точноста 1.5 Оперативни Температура -20 ~ 40 °C Изолација Сила AC 2 KV, 50 Hz Панел Големина(Приближно) 100 x 80 x 12mm / 3.9" x 3.1" x 0.47"(L*W*T) Тема Големина
Една голема : 4 x 11mm / 0.16" x 0.43"(D*L)
Малиот : 3 x 7mm / 0.11" x 0.27"(D*L) Вкупно Длабочина(Не се Вклучени Завртка ) 48mm / 1.9" Монтажа Димензии 35 x 25мм / 1.4" x 0.98"(L*W) Боја Црна, Бела, Јасно Нето Тежина 112g Пакет Содржина
1 x Аналогни Ammeter
Неколку Инсталирање Делови
Опис : Мерки спектар на DC 0-50u A, 1.5 класа на точност. Јасни и лесно да се прочита скала и копчето за фино подесување на бирање.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор
  • Неодамнешно

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор

210.24 DEN 147.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Црвена / Бела / Сино / З

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме
  • Неодамнешно

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме

4329.60 DEN 3810.00

MS2026 R Дигитални Менгеме Метар AC / DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000 A Спектар 6000 Точки Дигитални