0-450VAC Фино Штелување Правоаголник Dial Панел Аналогниот волтметар Voltmeter

0-450VAC Фино Штелување Правоаголник Dial Панел Аналогниот волтметар Voltmeter

DEN 329.00
-16 %
DEN 391.68

Количина на стоки

0-450 VAC Фино Штелување Правоаголник Dial Панел Аналогниот волтметар Voltmeter Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Voltmeter Мерење на AC Напон Спектар 0-450 V Точноста Класа 1.5 Метар Лице Големина(Приближно) 64 x 57mm / 2.5" x 2.2" (L*W) Завртка Навој Дијаметар
4mm/0.16" Целокупната Длабочина 4.9 cm / 1.9" Боја Црна, Бела Материјал Метал, Пластика Нето Тежина 60g Пакет Содржина
1 x Аналогни Voltmeter
Опис : Мерки напон спектар на AC 0-450 V со точноста на Класа 1.5.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

101.28 DEN 96.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме