DC 0-1A Тековната Правоаголни Панел Аналогни Ammeter Мерење Алатка 85C1-A

DC 0-1A Тековната Правоаголни Панел Аналогни Ammeter Мерење Алатка 85C1-A

DEN 345.00
-16 %
DEN 410.40

Количина на стоки

DC 0-1 A Тековната Правоаголни Панел Аналогни Ammeter Мерење Алатка 85 C1-Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Модел 85 C1-А Мерење на Струја Опсег за DC 0-1 A Точноста Класа 2.5 Метри Панел Големина(Приближно) 6.4 x 5.6 x 1.1 cm / 2.5" x 2.2" x 0.43"(L*W*T) Тема Големина
Веќе Еден : 0.4 х 1.2 см / 0.16" x 0.47"(D*L)
Пократки Еден : 0.4 x 0.7 cm / 0.16" x 0.28"(D*L) Вкупно Длабочина 5.5 cm / 2.2" Боја Бела, Јасно Нето Тежина 77g Пакет Содржина
1 x Аналогни Ammeter
Неколку Инсталирање Делови


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме
  • Неодамнешно

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме

4329.60 DEN 3810.00

MS2026 R Дигитални Менгеме Метар AC / DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000 A Спектар 6000 Точки Дигитални

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

428.64 DEN 407.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

101.28 DEN 96.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме