Завртка Монтирани Аналогни AC 0-50A Скала Спектар Ampere Ammeter Панел Метар

Завртка Монтирани Аналогни AC 0-50A Скала Спектар Ampere Ammeter Панел Метар

DEN 551.00
-16 %
DEN 655.20

Количина на стоки

Завртка Монтирани Аналогни AC 0-50 A Скала Спектар Ampere Ammeter Панел Метар Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име на Производ Ampere Панел Метар Модел 6 L2 Скала AC Опсег 0-50 A Точноста Класа 1.5 Материјал Пластични Боја Бела, Јасни, Црна Назад Монтажа Дупка Кол. 5 mm / 0.2" Total Size 8 x 8 x 7.3 cm / 3.1" x 3.1" x 2.9" (L*W*T) Тежина 210g Пакет Содржина 1 x AC Ampere Панел Метар
Опис : Пластични AC ampere панел метар со 0-50 A скала опсег, јасно панел маска, бела позадина и црна завртка монтирани главата. Theampere панел метар е ниска потрошувачка на енергија и долготрајна. Аналогни панел метар со точноста на класа 1.5 може да се измери тековната помеѓу 0 A и 50 A. Издржливи и практични панел метар замена да го замени стариот,insensitiveor оштетена една.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

98.88 DEN 94.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

428.64 DEN 407.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме
  • Неодамнешно

MS2026R Дигитални Менгеме Метар AC/DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000A Спектар 6000 Точки Дигитални Менгеме

4329.60 DEN 3810.00

MS2026 R Дигитални Менгеме Метар AC / DC Voltmeter Отпор Фреквенција Детектор Multimeter 1000 A Спектар 6000 Точки Дигитални