200A 75mV AC DC Струја Шант низ отпорникот за Дигитални Ampere Аналогни Метар

200A 75mV AC DC Струја Шант низ отпорникот за Дигитални Ampere Аналогни Метар

DEN 470.00
-16 %
DEN 560.16

Количина на стоки

200 A 75m V AC DC Струја Шант низ отпорникот за Дигитални Ampere Аналогни Метар Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име на Производ Шант низ отпорникот Материјал Метални, Пластични Боја Црна Точноста 0.5 Класа Тековната 200 A Напон Капка 75m V Димензија 125 x 20 x 15mm / 4.9" x0.8" x0.6"(L*W*T) Тема Кол 10мм/0.4" Нето Тежина 142g Пакет Содржина 1 x Шант низ отпорникот
Опис : 200 A номинална струја, 75m V оценет напон. На splitter овозможува висок тековната директно да помине. Може да се користи за да се expendmeasuring спектар ofammeter. DC ammeter и splitter areused во врска. Добар квалитет, добри перформанси и лесно за инсталација.
На Јули-16-15 во 00 : 33 : 59 PDT, продавачот додадени следните информации :


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди