DC 0-200mA 3 1/2 Дигитален Црвени LED Дисплеј Ampere Панел Ammeter

DC 0-200mA 3 1/2 Дигитален Црвени LED Дисплеј Ampere Панел Ammeter

DEN 452.00
-16 %
DEN 538.08

Количина на стоки

DC 0-200m A 3 1/2 Дигитален Црвени LED Дисплеј Ampere Панел Ammeter Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификации : Име на Производ 3 1/2 LED Ammeter Мерка Опсег за DC 0-200m A LCD Дисплеј со Големина 5 x 2.4 cm/ 2" x 0.94"(L*W) Напојување DC 5 V Екранот Метод 7 Сегментен LED Дисплеј Вкупната Големина 7.9 x 4.3 x 2cm/ 3.1" x 1.7" x 1"(L*W*T) Панел Монтажа Големина 7.5 x 3.9 см/ 3" x 1.5"(L*W) Надворешни Материјал Пластичен Дисплеј во Боја Црвена Лушпа, Боја Црна Нето Тежина 41g Пакет Содржина
1 x LED Ammeter
2 x Powe Кабел
Опис : Ова метар се користи за тековната тестирање. Мерка Опсег за DC 0-струја 200m A. Користи во autos, морски, авиони, тест инструменти, соларната, ветерната, хидро систем итн за тековната индикации и мониторинг на електрични системи. Висока точност, ниска потрошувачка на енергија. Лесно да се тестираат. Панел монтажа е лесно да се инсталира.


Други карактеристики

Мерен Опсег:
DC0-200mA
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
7.9 x 4.3 x 2cm
Напон:
DC5V

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

101.28 DEN 96.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

428.64 DEN 407.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

98.88 DEN 94.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор
  • Неодамнешно

22mm 0-100A Дигитален LED Тековната Ammeter Индикатор Светлото Мини Електронски AC напон 220V Сигнал Ampere Детектор Индикатор

210.24 DEN 147.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Црвена / Бела / Сино / З