AC 500mA Правоаголни Панел Аналогни Метар Ammeter YS-670

AC 500mA Правоаголни Панел Аналогни Метар Ammeter YS-670

DEN 424.00
-16 %
DEN 504.96

Количина на стоки

AC 500m A Правоаголни Панел Аналогни Метар Ammeter YS-670 Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & Внимание
Спецификација : Име на Производ Аналогни Ammeter Модел YS-670 Мерење на Струја AC Опсег 0-500m A Точноста Класа 2.5 Метри Лице Димензии(Прибл.) 7 x 5.8 x 1.1 cm/ 2.7" x 2.3" x 0.4"(L*W*T) Тема Големина 0.4 х 1cm / 0.16" x 0.4"(D*L) 0.28 x 0,8 cm / 0.11" x 0.31"(D*L) База Дијаметар 5cm/2" Вкупно Длабочина 3.4 cm/ 1.3" Завртка Проред 2.8 cm/1.1" 4.8 m/1.9" Боја Црна, Бела Нето Тежина 77g Пакет Содржина 1 x Аналогни Ammeter Неколку Инсталирање Делови
Опис : Црна карактер, бела позадина, правоаголник панел монтажа, аналогни на екранот. Дизајнирани специјално за мерење на сегашните и следење батерија и електричен систем. Инсталиран на екранот панел и да се префрлате панел за систем за контрола и моќ дистрибутивни системи. Користи широко во електроника, автоматски систем за контрола, механичка опрема, бродоградба, воздухопловството итн.


Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

98.88 DEN 94.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме