ELECALL 44C2 100uA Ammeter Аналогни Тековната Тест Метар ДК Машински Насловот Ammeter

ELECALL 44C2 100uA Ammeter Аналогни Тековната Тест Метар ДК Машински Насловот Ammeter

DEN 359.00
-14 %
DEN 417.12

Количина на стоки

ELECALL 44 C2 100u A Ammeter Аналогни Тековната Тест Метар ДК Машински Насловот Ammeter опис на Производот : · Овој производ е магнетни внатрешни магнетни структура. · Пластична обвивка , транспарентни plexiglass прозорец. · Овој производ се користи за тековното мерење и може да визуелен приказ на промените во струја. Спецификации : Тежина : 111g Големина : 100*60*80mm Тест Опсег : 0~100u A Работа температура : -40 ~ +70 o C Монтажа : Вертикална монтажа
Услови за користење : Пратката Плаќање Ние прифаќаме Alipay, T/T, Western Union и Visa платежни. Освен Alipay, истакнати задолжен е да се клиентот страна. Ве молиме да обрнете нарачката во рок од 3 дена, и ние ќе го организира испорака 1-2 дена. По Услуга Кога ќе добиете предмети, ако постојат проблеми во врска со тоа, треба да не контактирате на : прв пат и ни обезбеди доволно докази. Ако тоа е докажано дека може да биде прекината или погрешно работење, ние ќе брод најновите објекти за вас како е можно поскоро. Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт прво пред да остави негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.


Други карактеристики

Бренд Име:
ELECALL
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Аналогни Само
Број На Модел На:
44C2
Точноста Класа:
1.5
Температурата На Работа:
-40~+70C
Димензии:
100*60*80mm

Најдобри понуди

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

101.28 DEN 96.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 44L17(50A) Аналогни Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

428.64 DEN 407.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter
  • Неодамнешно

Новодојдени AC 62T2(50) Аналогни Само Ammeter Панел Тековната Amper Метар Покажувачот на Дијагностички-алатка Amperimetro Ampermeter

98.88 DEN 94.00

Оваа серија на инструмент е директен симулации покажуваат електрични мерења на локации, вклучувајќи ме