10pcs/многу Lora1278F30 1W 6-8км Долги и Висока Чувствителност (-120 dBm) 433MHz Безжични RF Модул

10pcs/многу Lora1278F30 1W 6-8км Долги и Висока Чувствителност (-120 dBm) 433MHz Безжични RF Модул

DEN 5671.00
-15 %
DEN 6672.00

Количина на стоки

Pinout :
Модулот е можно да бидат опремени со стандарден ДЕМО одбор за клиентите да debug програмата и тест на далечина,Што се покажува како подолу
4. Во меѓувреме, може да се прилагодите на RF и сензор класа ODM проектот, како и. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации се ценат.3-6 V Напојување 127 d B Динамички Опсег RSSI 256byte FIFO КПД Фреквенција подрипнувајќи Ниска моќ за откривање на Температурата на работа Опсег : -40 ~ + 85 °C Вграден сензор на температура и ниска батеријата индикатор Одлична блокирање на имунитетот
3. Мулти-сигнал нема да влијаат едни на други, дури и во толпата фреквенција средина; тоа доаѓа со силен анти-мешање перформанси.Опис
Lo Ra1278 F30 е 1 W Безжични RF Пред крајот transceiver модул. Таа донесува Semtech RF transceiver чип SX1278 и усвојува Lo Ra TM се Шири Спектар модулација фреквенција подрипнувајќи техника карактеристики на долго растојание ( 6-7км во отворен простор ) и висока осетливост (-120 d [email protected],130d [email protected]),+30d Bm излезна моќност направи овој модул ќе се изврши подобро од FSK и GFSK модул.5 kbps Lora ТМ ,FSK,GFSK и OOK Модулација режим 3. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Функција : Фреквентен Опсег : 433 MHz Чувствителност до -120 d Bm Максимална излезна моќност : 30d Bm 10. Machanism димензии :
8.
Ние прифаќаме : VISA, Master Card, Зачувам
Пакување : Сите примерок спакувани во Жолт картон Превозот : Бесплатен превозот од Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, Ако ви треба брза испорака како DHL,FEDEX,ARAMAX,EMS, Pls контакт со продавачот или e-mail Предмети ќе биде предаден во рок од 3~5 дена откако ќе се прими целосната уплата.Спецификации :
6. За било какви прашања, pls се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил или преку Trade Manager. Ние ја цениме вашата цел и ние да се потрудиме да ви послужи. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки
. Ние нудиме инстант 7 дена политика на враќање (7 дена откако ќе добиете предмети).3m [email protected] режим на Спиење тековната трансфер на Податоци rate : @FSK,1. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ако не примите објект во рок од 60 работни дена (10 недели), ве молиме контактирајте со нас да го испита случајот. Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена.Примена : Далечински управувач Далечински метар читање Home безбедност аларм и далечински keyless entry за индустриска контрола насловна автоматизација далечински уреди со покажувач на индивидуалните податоци евиденција играчки контрола на сензорот мрежа гуми притисок следење на здравството следење безжичен КОМПЈУТЕР со периферни уреди ознака за читање и пишување
5. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Производот се покаже :
10pcs Lora1278 F30 Модул во 433 MHz
10pcs Пролет Антена
ДЕМО Одбор не е вклучена, Ако треба ДЕМО одбор или друг фрекфенција 470 MHz(1 W), само оставете порака ве молам!
Ние сме технологија водечка компанија, кој има комбинација R&D, производство и продажба. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.2-300kbps,@Lora ТМ,0.
10pcs/многу Lora1278 F30 1 W 6-8км Долги и Висока Чувствителност (-120 d Bm) 433 MHz Безжични RF Модул
1. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.


Други карактеристики

Број На Модел На:
Lora1276 RF Модул
Бренд Име:
G-NiceRF
Фреквентен Опсег:
Осетливост до :
-139 dBm
Максимална излезна моќност:
20dBm
Температурата На Работа Опсег:
-40 ~ + 85 °C
Модулација На Чекање:
Lora ТМ ,FSK,GFSK и OOK
Ноќна струја:
Пакет мотор до:
256 бајти со конвенцијата на правата на детето
Динамички Опсег RSSI :
127 dB
Напојување:
1.8-3.7 V
Количина:
2 парчиња

Најдобри понуди

2 парчиња/многу SV652 100mW 1.4 км TTL/RS232/RS485 Безжичен Модул за RF модул за полнење (вклучуваат 1pc USB Brigde Одбор+2 парчиња
  • Неодамнешно

2 парчиња/многу SV652 100mW 1.4 км TTL/RS232/RS485 Безжичен Модул за RF модул за полнење (вклучуваат 1pc USB Brigde Одбор+2 парчиња

3480.00 DEN 2923.00

5 V / TTL Работен напон : 4 SV652 доаѓа со многу параметри кои се конфигурираат, како што се : фреквенција, подат