600Pcs Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules Комплет Наместен Жица од Бакар Crimp Конектор

600Pcs Изолирани Кабелот Крајот Терминал Bootlace Купер Ferrules Комплет Наместен Жица од Бакар Crimp Конектор

DEN 278.40

Количина на стоки


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2 Опис :
100% ироничен нови изолирани терминали crimp
Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации
Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат
За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во рамките на терминал
Специфични :
AWG 10 (Зелено) : F : 12mm L : 20.5mm W : 6mm D : 3.9mm C : 3.4mm Количина : 50pcs
AWG 12 (Портокал) : F : 12mm L : 19.5mm W : 4.4 mm D : 3.2mm C : 2.8mm Количина : 50pcs
AWG 14 (Сива) : F : 12mm L : 19.2mm W : 4mm D : 2.6mm C : 2.3mm Количина : 100pcs
AWG 16 (Црна) : F : 10мм L : 16.4mm W : 3.5 mm D : 2mm C : 1.7mm Количина : 100pcs
AWG 18 (Бела) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 3мм D : 1.7mm C : 1.4mm Количина : 100pcs
AWG 20 (Сино) : F : 8mm L : 14.6 mm W : 2.8 mm D : 1.5mm C : 1.2mm Количина : 100pcs
AWG 22 (Црвено) : F : 8mm L : 14mm W : 2,5 mm D : 1.3mm C : 1mm Количина : 100pcs
Пакет Се Вклучени :
1 x 600pcs Изолирани Crimp Терминали (со кутија)
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4


Други карактеристики

Тип:
Crimp Терминал
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
600 Компјутери

Најдобри понуди

Студент Употреба Конектори Терминали со Емитуваат Светлина Диоди Електрични Кола Физика Експеримент Делови Наставата Инструмент
  • Неодамнешно

Студент Употреба Конектори Терминали со Емитуваат Светлина Диоди Електрични Кола Физика Експеримент Делови Наставата Инструмент

DEN 1574.40

Предмет : Терминали со Емитуваат Светлина ДиодиМатеријал : ПластикаГолемина : за 6.3 cm*3cmТ неговите произв

2 парчиња-20pcs Отворено Висок Напон Линија Изолација Терминали Конектор Керамички Жица Прачка Изолација Колона Конектор
  • Неодамнешно

2 парчиња-20pcs Отворено Висок Напон Линија Изолација Терминали Конектор Керамички Жица Прачка Изолација Колона Конектор

638.40 DEN 479.00

Отворено Висок Напон Линија Изолација Терминали Конектор Керамички Жица Прачка Изолација Колона Конек

500pcs/пакет RV5.5-12 Прстен Јазик Тип Кружни Пред-Изолирани Ладно Терминали за AWG 12-10 Тркалезна форма жица crimp терминал
  • Неодамнешно

500pcs/пакет RV5.5-12 Прстен Јазик Тип Кружни Пред-Изолирани Ладно Терминали за AWG 12-10 Тркалезна форма жица crimp терминал

DEN 864.00

500pcs / пакет RV5.512 Прстен Јазик Видот на Претходно Изолирани Терминали за AWG 1210 Тркалезна Форма Жица Crimp Тер

500pcs/многу BHT5.5 топлина shrinkable конектор жица водоотпорен средината конектор изолирани ладно crimping терминал жици конектор
  • Неодамнешно

500pcs/многу BHT5.5 топлина shrinkable конектор жица водоотпорен средината конектор изолирани ладно crimping терминал жици конектор

1920.00 DEN 1728.00

Опис на производотBHT5.5 топлина shrinkable конектор жица водоотпорен средината конектор изолирани ладно crimping

Жица Конектори Терминали Crimp 100PCS Најлон целосно Изолирани 14-12AWG Лопата Машки & Женски Електрични Crimp Терминали Колекции
  • Неодамнешно

Жица Конектори Терминали Crimp 100PCS Најлон целосно Изолирани 14-12AWG Лопата Машки & Женски Електрични Crimp Терминали Колекции

DEN 263.04

Спецификација : Боја : синаПакување од 100 : (50 Pairs)50 Male и 50 FemaleКарактеристики : 100% Ироничен нов висок квалит

10 поставува HT3.96 Терминал Приклучок Тип Директно Pin 3.96 mm Теренот Конектор за Pcb Завртка Терминал блокови конектор
  • Неодамнешно

10 поставува HT3.96 Терминал Приклучок Тип Директно Pin 3.96 mm Теренот Конектор за Pcb Завртка Терминал блокови конектор

143.04 DEN 143.00

10 поставува HT3.96 Терминал Приклучок Тип Директно Pin 3.96 mm Теренот Конектор за Pcb Завртка Терминал блокови

Жица Конектори Терминали Crimp 500PCS Најлон целосно Изолирани 12-10AWG Лопата Машки & Женски Електрични Crimp Терминали Колекции
  • Неодамнешно

Жица Конектори Терминали Crimp 500PCS Најлон целосно Изолирани 12-10AWG Лопата Машки & Женски Електрични Crimp Терминали Колекции

DEN 1142.40

Спецификација : Боја : жолтаПакување од 500 : (250 Pairs)250 Мажи и 250 ЖениКарактеристики : 100% Ироничен нов висок к

100 КОМПЈУТЕРИ 6.3 серија автомобилската конектор за полнач жици од бакар терминал конзервирани DJ629-E6.3Б штекер приклучок
  • Неодамнешно

100 КОМПЈУТЕРИ 6.3 серија автомобилската конектор за полнач жици од бакар терминал конзервирани DJ629-E6.3Б штекер приклучок

DEN 1166.88

големина(мм)H : 4.2 W : 7 .3 L : 20.7Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пос