5Pieces/Многу Цветни памук кукла крпа ткиво DIY twill ткаенина комбинација quilting ткаенина за бебе занает шиење tecidos

5Pieces/Многу Цветни памук кукла крпа ткиво DIY twill ткаенина комбинација quilting ткаенина за бебе занает шиење tecidos

DEN 253.00
-12 %
DEN 287.52

Количина на стоки

1. Материјал : 100% Памук 2. Големина : ве Молиме погледнете го и насловот (намалување од страна на рака, за грешка 1-3cm) 3. Боја : бои, како слика покажува 4. Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци меки и удобни Погоден за торба, паричник, чанта, бебе облека и многу други шиење занаети. 5.Пакет Вклучувајќи : 1lot=5 Pieces(40cmx50cm) Секој Стил Секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.
Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 сетови,тоа НЕ е континуирано.
Доколку купите повеќе од 5lots и сакате continuou Намали, Pls контактирајте со нас.
Техника : Ткаени
Модел : Печатени
Функција : Еко-Пријателски
Тип На Производ : Други Ткаенини
Плетени Тип : Никој
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Густина : 133x72
Стил : Цртан Филм Серија
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Тип : Памук Ткаенини
Стил : 5 Styles
Nonwoven Техника : Никој
Материјал : Памук Ткаенини
Предиво : на 60-тите
Димензии : 40cm*50cm / парче
1lot=5 Pieces(40cmx50cm) Секој Стил
Употреба : Quilting Крпеница
Употреба : Занаети Воздушните Кеси Перница Престилка Лист Перница answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои. Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Бидејќи на некои ткаенини matterial е газа, па тоа е лесно да се збрчкана и можеби некои сјај ќе падне, ве молиме да се разбере, thx Рака-сечење, половина метри од ткаенина што многумина го 1-3 см грешка, бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молам, прости ми, ви благодарам. За испорака :
Да се велика БРИТАНИЈА, САД, Русија, Austrilia, Јапонија, Кореја, Тајланд, Сингапур, Германија, Франција, Малезија, Финска, Шпанија, повеќето место пристигне околу 7 - 30days. За далечински области, со 60days.
Ако сакате вашата врата да бидат добро вентилирани, треба да им овозможат на чиста завесата на прозорецот панели за тоа. Ние сме собрани многу завеса valance завеси кои можат да се спречи комарец, бубачки, и лета. И сите наши hands - free панел завеса се во евтина цена. Нето облик на крем завеси, има многу бои за да го изберете, и некои браун завеси има убав печати на тоа. Уживајте во морнарица завеси во попуст цена и бесплатен превозот на меѓународно ниво.


Други карактеристики

Техника:
Ткаени
Материјал:
100% Памук
Ширина:
40cm*50cm
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Бренд Име:
FUYA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Функција:
Еко-Пријателски
Плетени Тип:
Никој
Nonwoven Техника:
Никој
Тип:
памучна ткаенина крпеница
Стил:
Флорални
Стил:
5Styles како Слики
Големина:
40cm*50cm / piece
Пакет:
1Lot=5pieces(40cmx50cm) Секој Стил

Најдобри понуди

памук twill текстилни ниско-клуч сива остава лозата ткаенина за DIY постелнина перници облека quilting рачно производство
 • Неодамнешно

памук twill текстилни ниско-клуч сива остава лозата ткаенина за DIY постелнина перници облека quilting рачно производство

326.40 DEN 281.00

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување

DIY рачно изработени Дома Декорација Печати Фустан Памучна Облека Ткаенини за Шиење Plaid Ripstop Мрачно Крпа Комбинација Постелнина
 • Неодамнешно

DIY рачно изработени Дома Декорација Печати Фустан Памучна Облека Ткаенини за Шиење Plaid Ripstop Мрачно Крпа Комбинација Постелнина

DEN 431.52

започнетекрајотDIY рачно изработени Дома Декорација Печати Фустан Памучна Облека Ткаенини за Шиење Plaid R

108cmX100cm { Фабрика Снабдување } Анти електромагнетно зрачење rfid блокирање ткаенина rf оклопна ткаенина emi заштитен материјал
 • Неодамнешно

108cmX100cm { Фабрика Снабдување } Анти електромагнетно зрачење rfid блокирање ткаенина rf оклопна ткаенина emi заштитен материјал

374.40 DEN 345.00

Производ Бр : RF002Состав : ДОМАШНИ миленици / Ni+Cu+NiДебелина : 0.080.09 mmОтпор : 0.030.05 OHMШирина : 108 CMБоја : сребро си

5 метри/многу Најлон Мека mesh ткаенини енкрипција Американски нето газа Швајцарската нето ткаенини за свадба се облекуваат за
 • Неодамнешно

5 метри/многу Најлон Мека mesh ткаенини енкрипција Американски нето газа Швајцарската нето ткаенини за свадба се облекуваат за

876.48 DEN 456.00

дворот метар метар метарматеријал : полиестерширина : 130cm(51.22 инчи)боја : како на сликаколичина : 5meterwhats App

Booksew Лен Ткаенини Quilting Злато Во Прав Кранови Морнарица Дома Декорација За Шиење Комбинација Уметничкото Дело Маса Крпа
 • Неодамнешно

Booksew Лен Ткаенини Quilting Злато Во Прав Кранови Морнарица Дома Декорација За Шиење Комбинација Уметничкото Дело Маса Крпа

252.96 DEN 139.00

Бренд Ткаенини : BooksewИме на производ : памук / лен ткаенини сечење парче.Материјал : 100% природен памук, лен

1 двор Нова Мода француски Висок Квалитет на Црно Бела Решетката Ткаенина Openwork Фустан за Шиење Облека Комбинација Ткаенина
 • Неодамнешно

1 двор Нова Мода француски Висок Квалитет на Црно Бела Решетката Ткаенина Openwork Фустан за Шиење Облека Комбинација Ткаенина

DEN 815.52

Име на производ : WS0465 Ширина : 140 cm Функција : За Фустан, Здолниште, Одговараат фустан Дното Нишало,Подарок

Памук twill крпа сива жолто кафена и розова решетки провери за DIY дете постелнина перница quilting комбинација насловна
 • Неодамнешно

Памук twill крпа сива жолто кафена и розова решетки провери за DIY дете постелнина перница quilting комбинација насловна

326.40 DEN 281.00

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување

Есен и зима жакард ткаенина голема писта бела мачка печатени облека ткаенини DIY рака фустан, кошула од платно за промет на големо
 • Неодамнешно

Есен и зима жакард ткаенина голема писта бела мачка печатени облека ткаенини DIY рака фустан, кошула од платно за промет на големо

1862.40 DEN 1397.00

modname=ckeditorНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парце

50*160cm Жирафа Елени Цртан филм Комбинација Памучна Ткаенина Гроздобер Шиење Diy рачно изработени Дете Постелнина Drapes И Завеси
 • Неодамнешно

50*160cm Жирафа Елени Цртан филм Комбинација Памучна Ткаенина Гроздобер Шиење Diy рачно изработени Дете Постелнина Drapes И Завеси

221.76 DEN 211.00

Ткаенина Материјал : 100% Памучна Крпа Големина : Половина метар ( 50cm*160cm ) Пакет : еден стил едно парче, тежи

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas
 • Неодамнешно

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas

99.84 DEN 95.00

Ткиво на крпеница,цветни печатење на ткаенина,quilting ткаенина,памук ткаенини масти квартал пакет,текстил

Шарени пролет високо-одделение природна свила habutai multicolor мазна, сјајна светлина кожата мазна и удобно дише високо-п
 • Неодамнешно

Шарени пролет високо-одделение природна свила habutai multicolor мазна, сјајна светлина кожата мазна и удобно дише високо-п

1104.00 DEN 905.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки |умерено| Малку дебела | дебела Еластична инде

половина двор увоз нежно ветре Јапонски gilt печатење на ткаенина, рачно изработени DIY ватенка кукла облека крпа CR-997
 • Неодамнешно

половина двор увоз нежно ветре Јапонски gilt печатење на ткаенина, рачно изработени DIY ватенка кукла облека крпа CR-997

360.96 DEN 328.00

1 Материјал : 100% памук ткаенини2 Ширина : 46 " / 110cm3 Тежина : 1 двор е приближно 160gram.4 Потекло : произведено во

1 Парче Fishnets Црна Водат Мрежа Француски Дизајнер Ткаенина Spandex Нето Крпа Секси Долна Облека За Шиење Облека Ткаенини
 • Неодамнешно

1 Парче Fishnets Црна Водат Мрежа Француски Дизајнер Ткаенина Spandex Нето Крпа Секси Долна Облека За Шиење Облека Ткаенини

DEN 719.52

Име на производ : WS0087 Ширина : 150 см Пакување : 1 двор / многу, 1 многу е 1 боја Функција : За Фустан, Здолниште,

Пченица Мека Пченица Каки Поларните Руно Ткаенина за Шиење Постелнина Бебе Крпа Спиење Грб Ткиво Материјал 50x150cm YLR-04
 • Неодамнешно

Пченица Мека Пченица Каки Поларните Руно Ткаенина за Шиење Постелнина Бебе Крпа Спиење Грб Ткиво Материјал 50x150cm YLR-04

576.00 DEN 334.00

YLR041 Материјал : 100% Полиестер2.Стил : Поларните F leece Ткаенина / Мека3.Големина : 5 0x150cm(ако изберете повеќе од

Памук Ткаенини Зелена и Бела Боја Ленти/точки/геометриски Дизајн Дома Декорација Teramila 40x50cm Кукла Деца Bibs Платно
 • Неодамнешно

Памук Ткаенини Зелена и Бела Боја Ленти/точки/геометриски Дизајн Дома Декорација Teramila 40x50cm Кукла Деца Bibs Платно

350.88 DEN 193.00

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно израбо

5yards/многу Мека tulle ткаенина пребивање ткаенина солидна боја 160cm широк полиестер мрежа земјата tulle се тркалаат за свадба
 • Неодамнешно

5yards/многу Мека tulle ткаенина пребивање ткаенина солидна боја 160cm широк полиестер мрежа земјата tulle се тркалаат за свадба

1025.28 DEN 533.00

дворот метар метар метарматеријал : полиестерширина : 160cm(63.04 инчи)боја : како на слика1yards=91cmколичина : 5yard