Црна свила тешки Џо 30momme обичај тешка свила ткаенини drape свила ткаенини свила фустан, здолниште облека крпа

Црна свила тешки Џо 30momme обичај тешка свила ткаенини drape свила ткаенини свила фустан, здолниште облека крпа

DEN 2216.00
-15 %
DEN 2606.40

Количина на стоки

метар метар метар метар метар метар метар
Состојки : 100% свила mulberry
Ширина : 114cm (± 2)
Дебелина : 30 momme
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парцела=Обработка на време+време на Испорака. Обработка на време е за 7 дена,ние се подготват вашиот парцела во овие денови.Времето за испорака зависи од превозот метод можете да изберете,DHL/UPS/Федекс/ТНТ трае 3-7 работни дена,EMS зема 7-15 работни дена,Кина Пост Воздух Mail трае 15-45days(некои земји ќе потрае подолго,како што се Русија и Бразил може да трае 2-3 месеци). Итно нарачки, ве молиме контактирајте со продавачот однапред. Како да се send my парцела? Ве молиме избра превозот метод,кога ќе го поставите цел,но според conditon на нарачки,ние може да ги промените побрзо превозот метод за вас,како што се epacket промени на UPS-от,Кина Пост Воздух Mail менуваат за да го изразат. Дали мојата превозот цена вклучуваат увоз даночни? Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,вие сте одговорни за сите дополнителни царински давачки Како можам да се врати ставки? Еднаш, парче од ткаенина се намали,тоа ќе биде тешко да се продаде на друг повторно,така што ќе не прифати ткаенина предмети се враќа, освен квалитетот причини. Како за боја неусогласеност и да се измери? Ние се обидуваме се потрудиме да се покаже вистинската боја на ткаенина,но разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот, осветлување, позадина,итн., па боја неусогласеност не може да биде причина за враќање.Мерката е страна работа,1-2cm грешка е нормално,ве молиме имајте во предвид дека. Постои големо цена? Да,ние го поздравуваме големо,ако ви се случува да се стави голема цел(повеќе од 10 метри),ве молиме контактирајте со нас за да добиете подобра цена.


Други карактеристики

Техника:
Ткаени
Шема:
Обоена
Материјал:
100% Свила
Функција:
Смалуваат-Отпорен На
Ширина:
1.14meters
Тип На Производ:
Органски Материјал
Стил:
Обична
Тип:
свила ткаенини
Текстурата на материјалот:
Свила
Шема:
боја
Продажба На Чекање:
Намалување лабава
Технологија:
Боење
Применливи објект:
облека

Најдобри понуди

памук и лен ethenic мрачно слон ткаенина за DIY облека manual за рачно изработени комбинација дома декор завеси крпа ткиво
 • Неодамнешно

памук и лен ethenic мрачно слон ткаенина за DIY облека manual за рачно изработени комбинација дома декор завеси крпа ткиво

552.00 DEN 475.00

22.36 / метар 17.89 / метар 19.35 / метар 11.01 / метар 20.21 / метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушт

Предиво-обоена свила мешавини ткаенина за вратоврска,тешка свила сатен,добар сјај,Ленти,шие за врвот,маица,блуза,панталони,фустан,занает
 • Неодамнешно

Предиво-обоена свила мешавини ткаенина за вратоврска,тешка свила сатен,добар сјај,Ленти,шие за врвот,маица,блуза,панталони,фустан,занает

DEN 719.52

Вашата цел ќе биде предаден in13 работен ден од Кина пост воздух mail по вашата исплата е расчисти Цената е з

топла продажба на светлината glod африкански сјајот чипка ткаенина посебни француски нето чипка со залепени сјај за убаво да
 • Неодамнешно

топла продажба на светлината glod африкански сјајот чипка ткаенина посебни француски нето чипка со залепени сјај за убаво да

DEN 3792.00

Почитувани Купувачот,Ви благодариме за вашата посета Таму е вид на шарени и висок квалитет на нови моде

2Meter Печатење Daisy Chrysanthemum Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy
 • Неодамнешно

2Meter Печатење Daisy Chrysanthemum Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy

1727.52 DEN 1347.00

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, ф

памук twill текстилни ниско-клуч сива остава лозата ткаенина за DIY постелнина перници облека quilting рачно производство
 • Неодамнешно

памук twill текстилни ниско-клуч сива остава лозата ткаенина за DIY постелнина перници облека quilting рачно производство

326.40 DEN 281.00

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување

НУ-10 100*148cm Новиот Есенски Одмор Памук Фустан Панталони Здолниште Полиестер Жакард Ткаенина Моден Облека Ткаенини За Дома
 • Неодамнешно

НУ-10 100*148cm Новиот Есенски Одмор Памук Фустан Панталони Здолниште Полиестер Жакард Ткаенина Моден Облека Ткаенини За Дома

1215.36 DEN 620.00

[Материјал] : 30% полиестер и 70% памук[Ширина] : 148cm[Спакувани вклучуваат] : 1yard (околу 100cm,ако го поставите 2 па

Романтични Розова Зголеми Цвет Ангел Цвет Џуџиња Печатени Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека, Постелнина Quilting Облекување
 • Неодамнешно

Романтични Розова Зголеми Цвет Ангел Цвет Џуџиња Печатени Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека, Постелнина Quilting Облекување

377.76 DEN 355.00

Романтични Розова Зголеми Цвет Ангел Цвет Џуџиња Печатени Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека, Посте

50x140cm Прилично Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека се Облекуваат Дома Декорација
 • Неодамнешно

50x140cm Прилично Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека се Облекуваат Дома Декорација

383.52 DEN 360.00

YY DIY Прилично 100% Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина Име на Производ : СП024 B Прилично 100

Памук twill крпа сива жолто кафена и розова решетки провери за DIY дете постелнина перница quilting комбинација насловна
 • Неодамнешно

Памук twill крпа сива жолто кафена и розова решетки провери за DIY дете постелнина перница quilting комбинација насловна

326.40 DEN 281.00

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување

Booksew 3 Парчиња Едноставен и Cuted Шема 40cmx50cm Памучна Ткаенина Пакет Мека Постелнина Деца Крпа за Бебе Везана Приказна
 • Неодамнешно

Booksew 3 Парчиња Едноставен и Cuted Шема 40cmx50cm Памучна Ткаенина Пакет Мека Постелнина Деца Крпа за Бебе Везана Приказна

350.88 DEN 193.00

Бренд Ткаенини : BOOKSEWИме на производ : памучна ткаенина масти четвртини пакетМатеријал : 100% памук...

108cmX100cm { Фабрика Снабдување } Анти електромагнетно зрачење rfid блокирање ткаенина rf оклопна ткаенина emi заштитен материјал
 • Неодамнешно

108cmX100cm { Фабрика Снабдување } Анти електромагнетно зрачење rfid блокирање ткаенина rf оклопна ткаенина emi заштитен материјал

374.40 DEN 345.00

Производ Бр : RF002Состав : ДОМАШНИ миленици / Ni+Cu+NiДебелина : 0.080.09 mmОтпор : 0.030.05 OHMШирина : 108 CMБоја : сребро си

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas
 • Неодамнешно

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas

99.84 DEN 95.00

Ткиво на крпеница,цветни печатење на ткаенина,quilting ткаенина,памук ткаенини масти квартал пакет,текстил

1Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Чипка Ткаенина За Свадба рачно изработени Занаетчиски
 • Неодамнешно

1Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Чипка Ткаенина За Свадба рачно изработени Занаетчиски

575.52 DEN 489.00

1 Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Quilting Постелнина Крпа рачно израб

Jade Точка Памучна Ткаенина Ткиво За Везана Шиење Материјал Hometextile За Листови Фустан Перница Кукла Кеси 4Pieces/многу
 • Неодамнешно

Jade Точка Памучна Ткаенина Ткиво За Везана Шиење Материјал Hometextile За Листови Фустан Перница Кукла Кеси 4Pieces/многу

239.52 DEN 211.00

1 Материјал : 100% Памук 2 Големина : ве Молиме погледнете го и насловот (намалување од страна на рака, за гре