2Meter Печатење Daisy Chrysanthemum Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy

2Meter Печатење Daisy Chrysanthemum Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy

DEN 1347.00
-22 %
DEN 1727.52

Количина на стоки

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, фото албуми, капа, чевли, свадба перница, кукла облека, како и занает. Материјал : Полиестер
Ширина : за 148cm
Пакет се вклучени : 2 Meter (1 двор = 36.6 инчен=91.4 см)


Други карактеристики

Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Spunlace
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Искриват
Тип:
Habutai Ткаенина
Ширина:
148cm
Материјал:
100% Полиестер
Стил:
Печатени
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри понуди

памук twill крпа домот ретро пинк, green зголеми цвет проверете ткаенина за DIY креветчето постелнина перници облека quilting
  • Неодамнешно

памук twill крпа домот ретро пинк, green зголеми цвет проверете ткаенина за DIY креветчето постелнина перници облека quilting

326.40 DEN 281.00

Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои Намалување

50x140cm Прилично Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека се Облекуваат Дома Декорација
  • Неодамнешно

50x140cm Прилично Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина За DIY за Шиење Облека се Облекуваат Дома Декорација

383.52 DEN 360.00

YY DIY Прилично 100% Памук Црвениот Елен & Дедо Мраз Божиќ Памучна Ткаенина Име на Производ : СП024 B Прилично 100

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas
  • Неодамнешно

Цветни Печати Памук Twill Ткаенина Од Метар За DIY рачно изработени Шиење Постелнина Крпа Дома Текстилни Материјали Telas

99.84 DEN 95.00

Ткиво на крпеница,цветни печатење на ткаенина,quilting ткаенина,памук ткаенини масти квартал пакет,текстил

1Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Чипка Ткаенина За Свадба рачно изработени Занаетчиски
  • Неодамнешно

1Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Чипка Ткаенина За Свадба рачно изработени Занаетчиски

575.52 DEN 489.00

1 Yard 150cm Висок Квалитет Чипка Жив Облека Мека Ткаенина DIY Шиење Додатоци Quilting Постелнина Крпа рачно израб

Памук Ткаенини Зелена и Бела Боја Ленти/точки/геометриски Дизајн Дома Декорација Teramila 40x50cm Кукла Деца Bibs Платно
  • Неодамнешно

Памук Ткаенини Зелена и Бела Боја Ленти/точки/геометриски Дизајн Дома Декорација Teramila 40x50cm Кукла Деца Bibs Платно

350.88 DEN 193.00

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно израбо

Есен и зима жакард ткаенина голема писта бела мачка печатени облека ткаенини DIY рака фустан, кошула од платно за промет на големо
  • Неодамнешно

Есен и зима жакард ткаенина голема писта бела мачка печатени облека ткаенини DIY рака фустан, кошула од платно за промет на големо

1862.40 DEN 1397.00

modname=ckeditorНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Кога ќе можам да добијам мојот парцела? Времето ќе добиете парце

ЛАВ&LIN Тенок Дел Еластична Тексас Памук И Лен Основните Фустан Облека Панталони предиво-обоена трговија на Големо Здолниште
  • Неодамнешно

ЛАВ&LIN Тенок Дел Еластична Тексас Памук И Лен Основните Фустан Облека Панталони предиво-обоена трговија на Големо Здолниште

DEN 598.08

Материјал : ПамукШирина : 148cmТежина : 270g / mAlipay : Сите големи Кредитни Картички може да бидат прифатени пр

Ограничен опашката еден блу бел-обоени волнени единствено еднострана albaca ткаенина за грб комбинација tissu telas tecidos tecido
  • Неодамнешно

Ограничен опашката еден блу бел-обоени волнени единствено еднострана albaca ткаенина за грб комбинација tissu telas tecidos tecido

1852.80 DEN 1112.00

метарИме : сина белобоени волнени единствено еднострана albaca ткаенинаСостав : 15%albaca+80%волна+5%viscoseШирина :

Jade Точка Памучна Ткаенина Ткиво За Везана Шиење Материјал Hometextile За Листови Фустан Перница Кукла Кеси 4Pieces/многу
  • Неодамнешно

Jade Точка Памучна Ткаенина Ткиво За Везана Шиење Материјал Hometextile За Листови Фустан Перница Кукла Кеси 4Pieces/многу

239.52 DEN 211.00

1 Материјал : 100% Памук 2 Големина : ве Молиме погледнете го и насловот (намалување од страна на рака, за гре

нови пристигнување бела основа фустан перспектива ткаенина мрежа предиво обоена tulle ткаенина газа материјал двор
  • Неодамнешно

нови пристигнување бела основа фустан перспектива ткаенина мрежа предиво обоена tulle ткаенина газа материјал двор

DEN 239.52

дворот дворот дворот дворот дворот дворИме на производ : CF04231 Ширина : 150 см Пакување : 1 двор / многу, 1 мног