BC547B BC547 ДА-92 TO92 НАТОПИ NPN општа намена transistors

BC547B BC547 ДА-92 TO92 НАТОПИ NPN општа намена transistors

DEN 345.00
-8 %
DEN 374.40

Количина на стоки

BC547 B BC547 ДА-92 TO92 НАТОПИ NPN општа намена transistors


Други карактеристики

Бренд Име:
SZYTF
Состојба:
Нови
Тип:
Поле-Ефект Транзисторски
Пакет Тип:
Throught Дупка
Број На Модел На:
bc547

Најдобри понуди

Висок Квалитет на LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance SCR Inductance LCD заднинско Осветлување Со случајот
  • Неодамнешно

Висок Квалитет на LCR-T4 ESR Метар Транзистори Тестер Диоди Triode Capacitance SCR Inductance LCD заднинско Осветлување Со случајот

DEN 815.52

1 Автоматско откривање на NPN и PNP transistors, N канал и Pканал MOSFET, диоди (вклучувајќи двојна диоди), thyristors, transistor