Цевки Farsport FSC38-CM-23 DT240(36 Ratchets) 38m Кинески висок крајот ОЕМ патот цевки тркала, 38 карбонски влакна clincher wheelset

Цевки Farsport FSC38-CM-23 DT240(36 Ratchets) 38m Кинески висок крајот ОЕМ патот цевки тркала, 38 карбонски влакна clincher wheelset

DEN 37008.00

Количина на стоки

Тркала Специфични Опис & Tech. Прирабници : 38mmx23mm целосна јаглерод Цевки, У форма 20Ч/24 ЧАСА (16-32 H за опција) Базалт сопирање површината UD, мат Тежина : 440g/компјутер+/-20g Центри : DT240 центар J-Свиок (Црна), 320g/set. QR Оска 9*100 10*130 Касета Тело : Shima 8/9/10/11s Campay9.10/11s Краци&Брадавиците : Sapim cx-ray зборуваше, Црна и бела (220g/set, 44pcs) Sapim Sils (Алуминиум), црна. Надворешни или внатрешни. Алкохол : Стандард : Радијална за Предните и Задните не-вози страна, Заден диск страна2 X Прилагодени на алкохол е достапна Други Спецификации : Заобленоста : Офсет : Max Напон : (Rim)300kgf, (Говореше); Пред : 100-110kgf, Заден ДС 120-130kgf Макс притисок(Clincher)145psi/10bar, (Тубуларна)125psi/8.6 бар. Макс Препорачува Rider Тежина : 110kgs 100% гаранција 18 месеци. Забелешка : за Да Евра за да се избегне прилагодено на доход, ќе може да кликнете на линкот подолу за да плати повеќе 35 US$, Количина 35. (Користење на XDB express, кратко или дури без сопствени даночни). https : //www.aliexpress.com/store/product/For-upgrade-extra-charges-extra-shipping-cost/1679325_32744775135.html?spm=2114.8147860.0.0.z PLHAV (1).30 25 Тркала, 1380g/set+/-40g. (2).38 25 Тркала , 1420g/set+/-40g. (3).50 25 Тркала , 1490g/set+/-40g. (4).60 25 Тркала, 1610g/set+/-40g. (5).88 25 Тркала , 1890g/set+/-40g. (6).30 23 Тркала , 1420g/set+/-40g. (7).38 23 Тркала, 1490g/set+/-40g. (8).50 23 Тркала , 1570g/set+/-40g. (9).60 23 Тркала , 1650g/set+/-40g. (10).88 23 Тркала, 1930g/set+/-40g. Farsports FSC38-CM-23 DT240 центар Цевки 38mm 23mm Кинески висок крајот ОЕМ патот цевки тркала, 38 карбонски влакна clincher wheelset Зошто можете да изберете Farsports? 1.Ние сме про rim и тркала создателот, повеќе од 8 години искуство. (Набавка на дистрибутери, велосипед продавници, тимот и клубот). 2.Висок Квалитет, се помине колективни инвестиции тест. 3.110% гаранција, прирабници може слободно да се замени во 3 месеци за квалитет на дефект, само превозот цена е потребно ако ја надмине 3 месеци, но во 18 месеци. 4.Ние сме чест да биде Sapim дистрибутер во главниот земјиште Кина, има тесна соработка со сите видови на Големите бренд како ДТ, E D C O, Sapim , Swi Запре и Моќ допрете.
Прирабници Изглед за референца.
Пакување на производот.
Гаранција Политика.
Клиенти Повратните Информации.
Покаже Галерија.
Фабриката View&Вовед во Бизнис Тип : производител/фабрика Локација : Xiamen, China(копно) Година Основана : 2008 Месечна Излез : 1900-2000sets Работници : 90-100. Главни Производи : Како што и водечки снабдувач на јаглерод велосипед производи во Кина, она што главно се обезбеди јаглерод велосипед прирабници и тркала за пат, MTB, cyclocross итн. За поддршка на нашиот бизнис, покрај извоз, ние имаме блиска соработка со познат бренд како Sapim, D T, Swi Stop, E D C O и така натаму. ****ОЕМ, ODM, Изменуваат, Dropship услуги се достапни.


Други карактеристики

боја:
30 25 ТРКАЛА, 38 25 ТРКАЛА, 50 25 ТРКАЛА, 60 25 ТРКАЛА, 88 25 ТРКАЛА, 30 23 ТРКАЛА, 38 23 ТРКАЛА, 50 23 ТРКАЛА, 60 23 ТРКАЛА, 88 23 ТРКАЛА
Бренд Име:
farsports
По завршувањето:
UD Matte
Број На Модел На:
FSC38-CM-23
is_customized:
Yes
Систем За Сопирање:
V Кочница
Тркала Материјал:
јаглерод
Применливи Велосипед:
Патот Велосипеди
Големина:
28inch 700c
Зборуваше Дупка:
20/24 ЧАСА
Прирабници:
38mm 23mm Clincher
Appreance:
UD Matte
Дупки:
20/24 ЧАСА
Кочница Песна:
Базалт кочница површина
центар:
DT240 центар,J-Виткајте, црна
Freehub:
Shima 9.10.11 сп
Краци:
Sapim cx-ray, црна
Nippes:
Sapim sils, црна
Тежина:
1380g/set+/-30g
Тип:
Цевки

Најдобри понуди

Мала тежина Велосипед Тркала , 50mm длабочина, ширина 25мм карбонски влакна тркала clincher Цевки Подготвени , 3K сјајни изглед
 • Неодамнешно

Мала тежина Велосипед Тркала , 50mm длабочина, ширина 25мм карбонски влакна тркала clincher Цевки Подготвени , 3K сјајни изглед

DEN 25920.00

Зошто да изберат Farsports ?1.Ние сме про rim и тркала создателот, повеќе од 8 години искуство (Набавка на дистри

ДТ 350s центри јаглерод алуминиумски тркала за пат се возеше 20Ч/24 ЧАСА , UD мат , Алуминиум сопирање површина , тежина 1531g/set+/-30g
 • Неодамнешно

ДТ 350s центри јаглерод алуминиумски тркала за пат се возеше 20Ч/24 ЧАСА , UD мат , Алуминиум сопирање површина , тежина 1531g/set+/-30g

DEN 28800.00

Бидете сигурни дека ќе го проверува пакетот внимателно пред да потпише за курир За Превозот Нормално, н

2 парчиња Најновите 700C 50mm Патот/Фиксна Опрема/Песна велосипед мат 3K twill целосна јаглерод велосипеди тркала clincher прирабници
 • Неодамнешно

2 парчиња Најновите 700C 50mm Патот/Фиксна Опрема/Песна велосипед мат 3K twill целосна јаглерод велосипеди тркала clincher прирабници

DEN 9119.52

Ние ќе се справи со вас да ги реши сите проблеми што е можно поскоро.Данок : Плаќаат данок е должност на с

2018 Нови 700C dimpled 58mm clincher прирабници Патот велосипед целосна јаглерод велосипед wheelset лунен сцена прирабници брановидна
 • Неодамнешно

2018 Нови 700C dimpled 58mm clincher прирабници Патот велосипед целосна јаглерод велосипед wheelset лунен сцена прирабници брановидна

DEN 9167.52

Ние ќе се справи со вас да ги реши сите проблеми што е можно поскоро Поради даночни проблем, купувачот од

Бела Индустрија T11 ! Произведено Во САД ! 700C патот велосипед wheelset 50mm, велосипедизам тркала ширина 25мм , T11 центри
 • Неодамнешно

Бела Индустрија T11 ! Произведено Во САД ! 700C патот велосипед wheelset 50mm, велосипедизам тркала ширина 25мм , T11 центри

36854.40 DEN 36854.00

Зошто да изберат Farsports ?1.Ние сме про rim и тркала создателот, повеќе од 8 години искуство (Набавка на дистри

Јуани ' анот 38*25мм јаглерод влакна велосипедска трка 28 инчи велосипед прирабници јаглерод прирабници Clincher
 • Неодамнешно

Јуани ' анот 38*25мм јаглерод влакна велосипедска трка 28 инчи велосипед прирабници јаглерод прирабници Clincher

8256.00 DEN 7430.00

Јуани ' анот 38*25мм јаглерод влакна велосипедска трка 28 инчи велосипед прирабници јаглерод прирабници Clin

Најдобро продаваните !! Farsports 50mm длабоко јаглерод патот велосипеди тркала со ЕД центри , У форма аеродинамичен тркала со
 • Неодамнешно

Најдобро продаваните !! Farsports 50mm длабоко јаглерод патот велосипеди тркала со ЕД центри , У форма аеродинамичен тркала со

DEN 25920.00

Ние ќе го поправи или замени бесплатно ако дефектен дел беше пронајден во 3 месеци Pease контактирајте со н

јаглерод алуминиумски тркала за велосипеди во кина алу c тркала мешани 23 wheelset 700C ОЕМ 60&90mm U профил Clincher rim легура
 • Неодамнешно

јаглерод алуминиумски тркала за велосипеди во кина алу c тркала мешани 23 wheelset 700C ОЕМ 60&90mm U профил Clincher rim легура

21072.00 DEN 19808.00

Насликани рамки (Colossi mche компанија од САД bike shop)4.Тестирање на јаглерод велосипед прирабници / рамки : Соф

Топло песна јаглерод тркала 88 со Novatec центар 700C еден брзина јаглерод wheelsets за cicy велосипед одлично возење перформанси
 • Неодамнешно

Топло песна јаглерод тркала 88 со Novatec центар 700C еден брзина јаглерод wheelsets за cicy велосипед одлично возење перформанси

DEN 18960.00

14 Употреба накладките за јаглерод прирабници само Промена накладките кога се носат што е прикажано...

Ebike Пневматик Предните Тркала Електричен Велосипед Пневматик 9 Инчен Електрични Велосипеди Тркала Скутер Тркало Пречник На
 • Неодамнешно

Ebike Пневматик Предните Тркала Електричен Велосипед Пневматик 9 Инчен Електрични Велосипеди Тркала Скутер Тркало Пречник На

DEN 1680.00

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2...

XXF 700C Патот велосипеди тркала Алуминиум 18/24 ЧАСА Дупки Wheelset Ultralight Тркала Со Титаниум Брзо Ослободување НОЌ ТЕГЛА
 • Неодамнешно

XXF 700C Патот велосипеди тркала Алуминиум 18/24 ЧАСА Дупки Wheelset Ultralight Тркала Со Титаниум Брзо Ослободување НОЌ ТЕГЛА

18504.00 DEN 17579.00

XXF 700 C 18 / 24 часа во текот на Дупки на Патот Велосипед, Велосипед Алуминиум Wheelset Возење Велосипед Ultralight Тр