JFB121810/ JFB121812/ JFB121815/ JFB121820/ JFB121825/ JFB121830 Flanged Само-Лубрикант Oilless Имајќи Черупка Создаден Големина 12mm

JFB121810/ JFB121812/ JFB121815/ JFB121820/ JFB121825/ JFB121830 Flanged Само-Лубрикант Oilless Имајќи Черупка Создаден Големина

DEN 902.00
-0 %
DEN 902.40

Количина на стоки

com/so21986/
Превозот : Предмети ќе биде предаден во рок од 7 работен ден откако уплатата примена (aliexpress ние ќе ги провери вашата кредитна картичка,и тоа ќе биде потребно за 24 часа и празник освен),ако имаме било каков проблем во врска со производот,ние ќе ги остават порака во време,pls љубезно ни одговори на време, исто така, да се избегне грешка се случи. Коефициент на триење : 0. Повеќето од имајќи во нашата продавница ќе ја испрати од Експрес начин(EMS, Fedex и DHL).
Напомена : Повеќето од големината е во парк, ако е потребно Итно , ве Молиме контактирајте со нас за да ја потврди доколку тоа е во парк; -Том @ TMP 1. Издолжување : > 12 %
6.Вие задоволство и повратни информации е многу важно за нас. Висок носат resistence 5.Тип : Ракави ,со Прирабница 2. Ниски коефициенти на триење 6. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување? A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : со кредитна картичка; moneybookers;Т/T;western union. Плаќање Зачувам е нашата preferabe метод на плаќање, што е безбедноста за вас. Повратни информации политика : Ние ќе обезбедиме позитивен фидбек еднаш уплата, Да се негуваат здрави Али заедница, се надеваме дека ќе го стори истото за нас.Материјал : Бакар 3. Цврстина : > 210
7. 10 -6 К -1
Примена на TMP - Oilless Лизгачки Имајќи : Компанија Информации
TMP машини Делови е професионална производител на високо прецизни лежишта и друга опрема,главните производи се Тенки Дел Лежишта, Преминал валчести лежишта , Ротари Табела Лежишта, Oilless Лежишта, Аголна Контакт Топката Лежишта, Slewing Лежишта , Род Крајот Лого, Еден Начин Спојки,Еден Начин Лежишта,Overrunning спојки,Индексирање спојки,Backstop спојки,Grundfos/Burgmann/Flygt/John Кран Фоки,Механички вратило печат,Механички печат,Патрон печат,Метал Подолу печат,Целосно Керамички Лежишта,Род Крајот Лежишта, машинската Делови и слично, Нашите производи се користи за Роботика, CNC Машина Алатки, Можете да ги најдете сите што ви треба во нашата продавница, сите лежишта и делови тука е направен во Кина и да го замени со увезени делови . Ако имате било незадоволство, ве молиме да ни даде можност да го реши проблемот пред да ни остави негативен фидбек. Besiedes, сите големи кредитна картичка, T/T итн се прифатливи. Добра топлинска спроводливост
JFB Flanged Солидна Лубрикант Вградени бронза черупка /Oilless Имајќи TMP - Број на Модел : JFB1210 / JFB121810 / 1210 F Големина : 12*18*10 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
JFB1212 / JFB121812 / 1212 F Големина : 12*18*12 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
JFB1215 / JFB121815 / 1215 F Големина : 12*18*15 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
JFB1220 / JFB121820 / 1220 F Големина : 12*18*20 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
JFB1225 / JFB121825 / 1225 F Големина : 12*18*25 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
JFB1230 / JFB121830 / 1230 F Големина : 12*18*30 / 25*3 мм ( ID*OD*L / F*е1 )
Метрички димензионални цртање :
Технички податоци :
1. Ние сме сигурни дека секогаш постои решение и ние сигурно не сакате лошо повратни информации да биде каде што трансакцијата завршува. Се надеваме дека ќе може да го оставите позитивен фидбек и 5 ѕвезди. П : Колку чини да брод на мојата земја? A : Ние го правиме Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail (под 2kg тежина) и да Изразат начин(EMS, Fedex и DHL) , Таа треба за 15-45 работни дена. Термичка експанзија коефициент : 19 . Макс се движат капацитет (static load) : 100 N/mm 2
2. Топлина спроведување коефициент : 60 W(м . Ние сакаме да се разбере дека ние вредност услуги на клиентите неверојатно. Ако ви треба добра итно, ние исто така, обезбеди изразат начин(EMS, Fedex и DHL). Затегнувачка Цврстина : >750 N/mm 2
5. Max Вредност PV Лимит : 15 m/min
3. Тоа зависи од дестинацијата. Работна температура : -100~ +300 °C
8. Висок капацитет 4. Max Вредност PV Лимит : 200 N/mm 2 ·m/min
4.


Други карактеристики

боја:
Армијата Зелената боја, JFB121812 1212F, JFB121815 1215F, JFB121820 1220F, JFB121825 1225F, JFB121830 1230F
Материјал:
Дувачкиот Бакар
Бренд Име:
TLANMP

Најдобри понуди

103B-22 Механички Заптивки За Храна Индустриски Пумпи - Со Тип /Вид Б Пролет (Материјал:SiC/Јаглерод/Viton) Вратило Големина
  • Неодамнешно

103B-22 Механички Заптивки За Храна Индустриски Пумпи - Со Тип /Вид Б Пролет (Материјал:SiC/Јаглерод/Viton) Вратило Големина

DEN 960.00

Се враќа Термин : Во случај да сте го добиле дефект на објектот, потрошувачот има до 7 дена од денот на при

JDB0808/JDB081208 Oilless импрегнирани графит месинг Страната черупка|Солидна само-лубрикант Вградени бронза бакар Имајќи Окно
  • Неодамнешно

JDB0808/JDB081208 Oilless импрегнирани графит месинг Страната черупка|Солидна само-лубрикант Вградени бронза бакар Имајќи Окно

DEN 1044.00

JDB Солидна Лубрикант Вградени бронза черупка / Прирабница черупка / Oilless Имајќи Број на Модел : JDB0808 / JDB08120