12V Дигитален Термометар со Висок Квалитет +Нерѓосувачки Сонда Водоотпорен Temp Сонда Сензор Година Новородените

12V Дигитален Термометар со Висок Квалитет +Нерѓосувачки Сонда Водоотпорен Temp Сонда Сензор Година Новородените

DEN 2326.00
-5 %
DEN 2448.00

Количина на стоки


12 V Дигитален Термометар со Висок Квалитет +Нерѓосувачки Сонда Водоотпорен Temp Сонда Сензор 2016 Година Новородените
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
Обратна зачувување
Со Temp Сонда
Детектор на LED
Дигитални Температура метар
Спецификации :
Напон : 12 V (4.5-15 V)
Мерен опсег : -50 -110
Мерење на точноста : 0.1
Дисплеј : три 0.56-инчен LED дигитални цевка
Дисплеј во боја : црвена
Освежете го оценувате : 200ms/време
Потрошувачка на енергија : 18 MA
Температурна сонда : B3950-10 K, водоотпорен сензор ,жица должина 100mm
Работна околина : -40-65
Димензии : 48x 29x 23mm,L*W*H (не вклучувајќи монтажа уши)
Сечење големина : 45.5 x 26mm
Нето тежина : 23.6 g
Пакувањето вклучува
1 x Дигитален Температура метар


Други карактеристики

Бренд Име:
JUANJUAN
Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
002
Со Светлото Или Не:
Yes

Најдобри понуди

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спектар 4-90%(CD01)
 • Неодамнешно

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спектар 4-90%(CD01)

DEN 6186.24

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спе

Мултифункционален Жито Влага Метар Тестер За Јачмен, Пченка, Сено, Овес, Семе Од Репка, Груба Ориз, Шеќерна Трска, Соја, Пченица
 • Неодамнешно

Мултифункционален Жито Влага Метар Тестер За Јачмен, Пченка, Сено, Овес, Семе Од Репка, Груба Ориз, Шеќерна Трска, Соја, Пченица

DEN 4175.04

Мултифункционален Жито Влага Метар Тестер За Јачмен, Пченка, Сено, Овес, Семе Од Репка, Груба Ориз, Шеќер

25 Видови Житарици Јачмен Пченка Сено семе од репка Овес Груба Ориз,шеќерна трска,Соја и Пченица жито влага метар тестер
 • Неодамнешно

25 Видови Житарици Јачмен Пченка Сено семе од репка Овес Груба Ориз,шеќерна трска,Соја и Пченица жито влага метар тестер

DEN 4607.52

Жито Влага Метар TK25 GЖито Влага Метар TK25 G се користи за брзи и прецизни мерења на влага во процесот на ра

Висока Зачестеност на Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH Преносни
 • Неодамнешно

Висока Зачестеност на Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH Преносни

DEN 7771.20

Висока Зачестеност на Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност

Висока Фреквенција Хемиски Влага Метар За Почва Сребро Песок Хемиски Прав Јаглен Во Прав И Други Материјали Во Прав Метар Тестер
 • Неодамнешно

Висока Фреквенција Хемиски Влага Метар За Почва Сребро Песок Хемиски Прав Јаглен Во Прав И Други Материјали Во Прав Метар Тестер

DEN 6719.52

Висока Фреквенција Хемиски Влага Метар За Почва Сребро Песок Хемиски Прав Јаглен Во Прав И Други Матери

Shanwen 1 КОМПЈУТЕР Врвот Дигитални LCD Дисплеј Дрво Влага Метар Аналитичар Влажност Тестер Дрва Влажна Детектор Hygrometer 2Pins
 • Неодамнешно

Shanwen 1 КОМПЈУТЕР Врвот Дигитални LCD Дисплеј Дрво Влага Метар Аналитичар Влажност Тестер Дрва Влажна Детектор Hygrometer 2Pins

492.48 DEN 364.00

Новиот модел влага тестер се одликува со лесензачитање LCD екранот за брз и лесен за гледање 100% сосема но

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спектар 4-90%(CD01)
 • Неодамнешно

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спектар 4-90%(CD01)

DEN 6225.12

Текстилни Влага Метар за Мерење На Текстилни Материјали, Облека, Памук, Yarm, Волна Влага Метар Тестер Спе

Топла Продажба Професионални Висока Точност Дигитални Влажност Температура BTH01 USB Data Logger Рекордер Термометар Hygrometer
 • Неодамнешно

Топла Продажба Професионални Висока Точност Дигитални Влажност Температура BTH01 USB Data Logger Рекордер Термометар Hygrometer

3888.00 DEN 3421.00

Топла Продажба Професионални Висока Точност Дигитални Влажност Температура BTH01 USB Data Logger Рекордер Терм

Вистински Бренд AMITTARI Мултифункционален Дрво Влага Метар Тестер Pin и Индуктивни мерни Иверица Изградба на Бетонски Ѕид
 • Неодамнешно

Вистински Бренд AMITTARI Мултифункционален Дрво Влага Метар Тестер Pin и Индуктивни мерни Иверица Изградба на Бетонски Ѕид

DEN 16320.00

На Влага Метар е мултифункционален апарат за мерење на содржина на влага на дрвени производи, дрво влак

10g Капацитет на Греење Лабораторија ЗА Жито минерална храна Инфраред Халоген влага аналитичар Детектор на Влага метар бесплатен
 • Неодамнешно

10g Капацитет на Греење Лабораторија ЗА Жито минерална храна Инфраред Халоген влага аналитичар Детектор на Влага метар бесплатен

28320.00 DEN 26904.00

Answer : ___________________________ NOTE : драг пријател стоката Пакет големина : 265 * 160 * 150mm тежина : 6kg Халоген Влага Аналит

За Дигитален Термометар Температура Метар Детектор со Сонда Сензор за Климатизација Преработка на Храна Промоција
 • Неодамнешно

За Дигитален Термометар Температура Метар Детектор со Сонда Сензор за Климатизација Преработка на Храна Промоција

160.80 DEN 145.00

Карактеристики : Пенкало форма, лесно да се носатСо LCD дисплејЕкстра долг метал сонда сензорМеморијата