KELUSHI Мулти-функционални Рачни Кабел Тестер Мрежен кабел LAN Ethernet Жица тестер Телефонски кабел RJ45 RJ11 Тестер NF388

KELUSHI Мулти-функционални Рачни Кабел Тестер Мрежен кабел LAN Ethernet Жица тестер Телефонски кабел RJ45 RJ11 Тестер NF388

DEN 2544.00

Количина на стоки

Ние прифаќаме Зачувам.
Карактеристики
•8 далеку крај тест приклучоци (ID1~ID8) се вклучени
•Повеќе тестер пристаништа (RJ45, RJ45 Loopback, RJ11 & BNC)
•Комплетна кабел континуитет се провери во брз и лесен начин
•Следење & проверка 5 E, 6 E, USB кабел, коаксијален кабел и телефонска линија, отворете коло, краток спој, скокач жица, обратна врска или крст-зборува пречки
•Лоцирање на жици или врска грешки
•Утврдување кабел должина и растојание на отворено коло и краток спој
•Динамички calibrating кабел должина и правење должина мерење онолку точни колку 97%
•Голем LCD екран со заднинско осветлување
•Преносни со долго траење на батеријата (режим на чекање за над 50 часа)
•Авто времето на задоцнување на исклучи
•Мерење на должината и пар со или без далеку крај recognizer
•Лоцирање кабел со 8 далеку крајот пасивен тест приклучоци (ID 1 - ID 8)
•Далеку крај recognizer со прашува глас
•Авто-проверка на функцијата и автоматски ги компензира било какви промени во капацитетот на батеријата или на собна температура
•Еден одбор компјутерски софтвер чувар дизајн и сигурна работа
Пакет Се Вклучени
•1 x Главниот Тестер
•1 x Приемник
•8 x Далечински Идентификатори со Далеку крај Тест Приклучоци ID1~ID8
•1 x Слушалка
•4 x Кабли
•1 x Торба за Носење
•1 x Упатството за
1. Можете да ги пратите пратката со следење на број на веб-страница : www.
3,ве Молиме љубезно не 1-3 ниски резултати на превозот предизвика странство превозот ќе бидат погодени од многу фактори како што се Царинската обработка, Пост штрајк итн.net/zh-cn/
За враќање &наплата
1.
За повратни информации
1.
За гаранција
1. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Ве молиме да направи плаќање, како е можно поскоро, така што ќе може да се добие објект од порано. Ние ќе ги сноси сите такси превозот, ако производот е скршен или не како што е опишано на производот страница линк. Во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (освен неколку земји и APO/FPO). Можете да не контактирате и потоа го испрати назад до нас во рок од 7 дена по предметот е доставен. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена ние ќе внимателен користи и нема да ви понуди враќање на парите или Замена.Гаранција товар на товар на купувачот. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување. Нашата цел е да се осигура дека сите купувачи се задоволни со нашите производи и услуги. Факултативна превозот начини : Кина Пост Воздух Mail, Хонгконг Пост Воздух Mail, e Packet, EMS, DHL, Fedex, UPS-от, итн.
За испорака
1. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Искрено се надевам дека ќе може да ни остави совршен 5 ѕвезда позитивни повратни информации ако ви се допаѓа објект. Можете да Платите преку Alipay, Виза, Мастеркард, Western Union, Банкарски трансфер на Ali Express. Забелешка : Било увоз тарифа на објектот е на купувачот одговорност, не се вклучени во продажната цена или такси превозот; Но ние ќе се прогласи производ како подарок со пониска вредност да ви помогне лесно да се добие објектот преку Царината. Речиси сите нарачки под 2kg се за бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Ние ќе ви понудиме наплата или да го препрати ќе замена според специфичната состојба и вашите ќе откако ќе се вратите на објектот.


Други карактеристики

Број На Модел На:
НУ-388
Бренд Име:
KELUSHI
Пакет:
No
Тип:
Мултифункционален Мрежен Тестер

Најдобри понуди

Стабилни перформанси Мини PCI-E да USB Порт 52PIN со SIM Слот за Безжичен Модул Мрежна Картичка за 3G модул флеш тест
  • Неодамнешно

Стабилни перформанси Мини PCI-E да USB Порт 52PIN со SIM Слот за Безжичен Модул Мрежна Картичка за 3G модул флеш тест

375.84 DEN 304.00

Оваа Мини PCIE модул за USB порта е погодна за сите безжичен модул и мрежна картичка.Со SIM / UIM картичка во switch

Телефонска Жица Пронаоѓач Tracker Тестер Телефонски Мрежен Кабел Жица Линија На Ѕвонење Испраќачот, Примачот Вмрежување Детектор
  • Неодамнешно

Телефонска Жица Пронаоѓач Tracker Тестер Телефонски Мрежен Кабел Жица Линија На Ѕвонење Испраќачот, Примачот Вмрежување Детектор

DEN 714.72

Опис на производот : Инструментот е дизајниран да ги идентификуваат и да ги пронајдат жици или кабли во

Бесплатен Превозот NOYAFA НУ-2680 растојание област за јачина на дигитален мерен инструмент ласерски метар далечина
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот NOYAFA НУ-2680 растојание област за јачина на дигитален мерен инструмент ласерски метар далечина

2640.00 DEN 2508.00

Главни Апликации : 1.Ентериерно уредување и дизајн, и градежна технологија.2.Изградба на проектот надзор

ReadStar Вмрежување алатка комплет вклучува мулти-функција кабел crimper+Нож+Кабел тестер+20pcs обоени RJ45 приклучок +спојка
  • Неодамнешно

ReadStar Вмрежување алатка комплет вклучува мулти-функција кабел crimper+Нож+Кабел тестер+20pcs обоени RJ45 приклучок +спојка

DEN 1382.40

ПараметриБренд : Read StarИме : Вмрежување алатка за полнењеМодел : RD101Функции : 1.Се погодни да се направи RJ45 /

Новиот Стан/Круг STP UTP Cat5 Cat6 Жица Коаксијален Соголување Strippe Алатка Универзална Кабел Stripper Машина Вмрежување Алатки
  • Неодамнешно

Новиот Стан/Круг STP UTP Cat5 Cat6 Жица Коаксијален Соголување Strippe Алатка Универзална Кабел Stripper Машина Вмрежување Алатки

219.36 DEN 186.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Опремени со коаксијален кабел, stripper, круг кабел stripper, маш

KELUSHI НУ-8108M Мултифункционален Cat5 RJ45 Мрежа LAN Телефонски Кабел Тестер Метар Mapper 8 компјутер до Крај Тест Џек англиски
  • Неодамнешно

KELUSHI НУ-8108M Мултифункционален Cat5 RJ45 Мрежа LAN Телефонски Кабел Тестер Метар Mapper 8 компјутер до Крај Тест Џек англиски

DEN 2380.80

Должината на calibrating кабелот е повеќе од 5 M 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни

Автоматско Жица Stripper Кабел Crimping Соголување Клешти Рака Прилагодливи Мрежа Сечење Жица Stripper Алатка Вмрежување Алатки
  • Неодамнешно

Автоматско Жица Stripper Кабел Crimping Соголување Клешти Рака Прилагодливи Мрежа Сечење Жица Stripper Алатка Вмрежување Алатки

119.52 DEN 103.00

Спецификации : Име : Прилагодлив Жица StripperМодел : МТ2018 сиваТежина : Околу 41 gЦелосна Должина : 112 mm / 4.41 воОб