Сите Во 1 USB 2.0 3.5 Флопи Bay Преден Панел SDHC Micro SD MMC СП XD ТФ Флеш Меморија Внатрешни Читач на картички w/ USB Порт Центар,ПРЕДВОДЕНИ

Сите Во 1 USB 2.0 3.5 Флопи Bay Преден Панел SDHC Micro SD MMC СП XD ТФ Флеш Меморија Внатрешни Читач на картички w/ USB Порт

DEN 314.00
-15 %
DEN 369.12

Количина на стоки


Со оваа корисна седумнаесет-во-едно 3.5" Внатрешна Читач за Мемориска Картичка можете лесно може да се чита и да пишува на вашиот дигитален мемориски картички! Инсталацијата не е лесно; се само користење на предвидени завртки за да се обезбеди единица во 3.5" залив и го поврзете кабелот на матичната плоча насловот. Ќе биде пренесување на податоци со вашиот мемориски картички во ниеден момент! Карактеристики Внатрешни читач за мемориска картичка за 3.5" заливот на Сите во еден читач на картички со usb 2.0 порта,менувач на брзини е до 480mbps,100% 4 GB меморија капацитет тестирани Додава овие порти на вашиот КОМПЈУТЕР : MS, СП/MD, SD/MMC, XD, T-F, и high speed USB 2.0 Оперативен Систем за Поддршка : Windows ME/2000/XP/Vista/Прозорец 7/8 Активни LED индикаторите за напојување и зафатени (читај/пишувај) опремени Лесно plug and play и топла замена за динамичен вметнете во/отстрани од четири мемориската картичка слотови Компатибилни Мемориски Картички : - Compact Flash Картичка : СП јас,СП II,Екстремни СП,Екстремни III СП,Ултра II СП,ХС СП, - Smart Media Card - Мултимедијални Картички : MMC,MMC II,RS-MMC,MMC 4.0, Ултра MMC,ХС RS-MMC - Secure Digital Картичка : Mini SD, Екстремни SD, Екстремни III SD,Ултра II SD - Memory Stick : Memory Stick,MS Pro,MS Duo,MS Pro Duo, Екстремни MS Pro, Екстремни III MS Pro,Ултра II MS Pro - Micro Drive - XD / T-flash


Други карактеристики

Инсталација:
Внатрешна
Интерфејс:
USB
Тип:
MS-Pro Картичка,MMC Картичка,XD Картичка,Г-Duo-Картичка,Memory Stick Картичка,T-Flash Картичка,SD Картичка,СП Картичка
Број На Модел На:
11-001-240
Функција:
9-12 во 1
Бренд Име:
En-Лаборатории
Тип:
Сите во еден Внатрешна USB 2.0 читач на картички
Примена:
3.5 Front Panel
led индикатор:
2 индикатори
usb хаб:
1 порта

Најдобри понуди