Кинески уметнички мастило се држиме акварел бои на платно, масло боја aquarelle бои inker сликарство мастило стап

Кинески уметнички мастило се држиме акварел бои на платно, масло боја aquarelle бои inker сликарство мастило стап

DEN 1728.00

Количина на стокиДруги карактеристики

Тип:
Вода Боја Бои
сликарски медиум:
Платно,Хартија
Бренд Име:
ТАИ HONG YI
Пакување:
Сет
Возраст:
>3 години
Број На Модел На:
В. Џ.-БП-00142
сликарски медиум:
Ткаенини
Тип:
Мастило Стапови бои
боја:
Црна
Големина:
9.6*2*1.1 cm
Тежина:
30 g/piece
Количина:
1 парче/пакет

Најдобри понуди

12/24 Бои Пол Рубенс Уметник Watercolour Солидна Колачи Направени со гуми за Џвакање арапски,OX Gall Висока Lightfastness и Транспарентност
  • Неодамнешно

12/24 Бои Пол Рубенс Уметник Watercolour Солидна Колачи Направени со гуми за Џвакање арапски,OX Gall Висока Lightfastness и Транспарентност

DEN 1247.52

Со овој сет, кога ќе видите некои убави пејсажи, може да се подготви и да се спаси тоа веднаш, наместо missing

Бесплатен превозот Франција Pebeo 24/12 бои службен солидна акварел / watercolour бои железната кутија пигмент за господар уметници
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот Франција Pebeo 24/12 бои службен солидна акварел / watercolour бои железната кутија пигмент за господар уметници

1914.24 DEN 1531.00

[Име на производ] : 12 боја солидна акварел бои [Бренд] : Pebeo [Тежина] : 0.15 Kg [Модел] : 300075 [Пакување кутија голе

Бесплатен превозот Направени во Кина ХЕРОЈ 50 ml/стаклено шише високи графит фонтана пенкало мастило комплет Подарок кутија
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот Направени во Кина ХЕРОЈ 50 ml/стаклено шише високи графит фонтана пенкало мастило комплет Подарок кутија

911.52 DEN 729.00

Име на производ : Херој МастилоКапацитет : 50млТежина : 0.15 kg / модулБоја : црвена, сина, bule црна, црнаИме на

Јапонски 24/18/12 бои транспарентен акварел илустрација пигмент цртан филм боја MW-24 12ml парична казна господар изведувач
  • Неодамнешно

Јапонски 24/18/12 бои транспарентен акварел илустрација пигмент цртан филм боја MW-24 12ml парична казна господар изведувач

4152.00 DEN 3322.00

Име на производ : Сакура 18 боја 24 боја 12 боја Транспарентен АкварелПроизвод потекло : ЈапонијаПоле на пр