FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за TOYOTA Prius 2012 12

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за

DEN 1313.00
-22 %
DEN 1682.88

Количина на стоки

4 GHz безжична предавател/приемник за set (12-Volt за возило инсталација)
*Работа Спектар : До околу 50m(Hollowness)
*Се поврзува на тркалата-видете камера и предна видео екран
*Одговара на сите РКА композитен видео врски
*Напојување : DC 12 V
*Предавател/Приемник Кабел Должина : 100 CM
Конвертирате било обратен камера со стандардна фоно/РКА конектор во безжична камера со оваа универзална предавателот и приемникот за полнење.
Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати адреса и напишете "подарок" за испорака детали лист.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина. Ве молиме да го користите редовно поштенска услуга и ни ги испратите на следење на број.4 Ghz Предавателот
1 X 2. => Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта => Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - жолта приклучок за излез AV и црна приклучокот за напојување => Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни => Поврзете на безжична модул (приемник) на вашиот автомобил монитор - жолта приклучок за AV влез.
За Камерата :
Техника Параметар : Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD Чип ТВ Систем : NTSC as default (Pal верзија треба да се бара) Минимум осветлување.
Безжичен предавател со машки фоно приклучок и машки 3.4 Приемник
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме.
Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот на камерата крајот и примачот на мониторот крајот.(Во повеќето случаи, купувачот само ќе треба да го вратите проблем компоненти отколку на целиот пакет.
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Rear View Копија SONY CCD Камера
1 x 2. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.0 Vp-p,75? Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 Тековната потрошувачка : 90m A Max
Главни Карактеристики :
1,SONY CCD камера е повисока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и Остри CCD.
На примање содржини, ние ќе рефундирање на дека веднаш.
Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( )
Љубезно ве молиме да Земете предвид : Од 2.5 mm моќ приклучок за снабдување на енергија за да ја камерата. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.
Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.
Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа.
Испраќачот, исто така, вклучува корисна помине преку за моќ, па можете да го поврзете inline со вашата камера.4 GHz Безжична Модул, не е потребно да се кандидира на Видео Кабел во внатрешноста на Автомобилот, помалку труд работа, Едноставно да се инсталира !!!
БЕЗЖИЧНА SONY CCD АВТОМОБИЛ REAR VIEW CAMERA ЗА TOYOTA Prius 2012 12
PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу :
Да се биде безбеден, ве молиме да обрнете внимание за да димензија слика пред да го купат. => Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни => ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.


Други карактеристики

Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Безжичната
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
FUWAYDA

Најдобри понуди

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD
  • Неодамнешно

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD

1454.40 DEN 1164.00

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Поправи камерата за да ја посебен дизај

DIYKIT 4.3 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг Радар Сензор 2 во 1
  • Неодамнешно

DIYKIT 4.3 Инчен Автомобил Обратен Камера Комплет Резервни Копии на Автомобил Monitor LCD Дисплеј Паркинг Радар Сензор 2 во 1

2010.24 DEN 1890.00

Алармот да се огласи ќе стане повеќе брзиот кога растојанието добива пократки и пократки, аларм на влад

CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА ПАРКИНГ КАМЕРА ЗА BMW X1 X3/ BMW X6 E71 E72 БМВ Х5 E53 E70 BMW X3 E83 жица безжичниот
  • Неодамнешно

CCD АВТОМОБИЛ ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА ПАРКИНГ КАМЕРА ЗА BMW X1 X3/ BMW X6 E71 E72 БМВ Х5 E53 E70 BMW X3 E83 жица безжичниот

1104.00 DEN 729.00

можете само да плаќаат екстра 1и го Замени со активирањето линија приемник.ви благодариме.Повратни инфо

Laijie Авто Паркинг Камера За Мерцедес Бенц M / Class / GLA GLC GLE GLK ML Класа / Автомобили Багажникот Рачка Задните Видите
  • Неодамнешно

Laijie Авто Паркинг Камера За Мерцедес Бенц M / Class / GLA GLC GLE GLK ML Класа / Автомобили Багажникот Рачка Задните Видите

2874.72 DEN 2156.00

Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!.2) Ние не бродот да APO / FPO, P.5) Блискиот Лесно

DIYSECUR Безжична 5inch Rear View Monitor Автомобил Следи Автомобил Ван Камион Паркинг IR Ноќ Визија Обратен Камера Систем за
  • Неодамнешно

DIYSECUR Безжична 5inch Rear View Monitor Автомобил Следи Автомобил Ван Камион Паркинг IR Ноќ Визија Обратен Камера Систем за

2159.04 DEN 1792.00

5 Инчен LCD Дисплеј Автомобил Задните Приказ на Монитор со Вшмукување Чаша ЗаградатаНајдоброто решение з

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Caddy MK2 / HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет / Автомобил Обратно Паркинг Назад до Камерата
  • Неодамнешно

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Caddy MK2 / HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет / Автомобил Обратно Паркинг Назад до Камерата

1264.32 DEN 1011.00

Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итн4 Сите големи кредитни картички се п

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика

911.52 DEN 866.00

Паркинг Заден Поглед Cam ера за Тојота C orolla 2014(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави мо

AHD Двојно Камера 3.6 мм Леќа Водоотпорен Задните Видите Автомобил Camers Со IR Ноќ Визија 1.0 1.3 MP MP Автобус Такси Камера
  • Неодамнешно

AHD Двојно Камера 3.6 мм Леќа Водоотпорен Задните Видите Автомобил Camers Со IR Ноќ Визија 1.0 1.3 MP MP Автобус Такси Камера

1982.40 DEN 1982.00

(1,3 милиони пиксели) Pls изберете она што ви треба да се стави редAnswer : ___________________________ NOTE : Леќи : 2.6 mm 4 pin Ав

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи
  • Неодамнешно

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи

2347.20 DEN 1972.00

Ве молиме да ни даде можност да се реши проблемот Не треба патот кутија, не треба ДА / OBO интерфејси, каме