Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Форд Фокус седан 09-13 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија Водоотпорен

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Форд Фокус седан 09-13 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија Водоотпорен

DEN 979.00
-32 %
DEN 1440.00

Количина на стоки


Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Форд Фокус седан 09/10/11/12/13 Паркинг Помош Камера со Trackline Ноќ
Визија LED Светло Водоотпорен
Погоден За Автомобил :
За Форд Фокус седан 09/10/11/12/13 Карактеристики :
Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шок-доказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја CCD
· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : PAL/NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Max
· Температура на чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 6m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица CCD Песна Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник
Како да Инсталирате
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
Поврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица CCD Песна Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник


Други карактеристики

Боја Име:
Безжична камера, Жица камера
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
ccd автомобил rear view camera
Специјални Функции:
задните видите
Напон:
12v
Автомобил модел:
KF-V1144L

Најдобри понуди

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Caddy MK2 / HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет / Автомобил Обратно Паркинг Назад до Камерата
  • Неодамнешно

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Caddy MK2 / HD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет / Автомобил Обратно Паркинг Назад до Камерата

1264.32 DEN 1011.00

Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, миникомбе итн4 Сите големи кредитни картички се п

1280*720 Пиксели 1000TV линија 170 степен За mazda 5 Автомобил Заден Поглед Назад Обратна паркинг Камера водоотпорен ноќ визија
  • Неодамнешно

1280*720 Пиксели 1000TV линија 170 степен За mazda 5 Автомобил Заден Поглед Назад Обратна паркинг Камера водоотпорен ноќ визија

1776.00 DEN 1279.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПри

Бесплатен Превозот !!! Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Toyota
  • Неодамнешно

Бесплатен Превозот !!! Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Toyota

1729.44 DEN 1349.00

БЕЗЖИЧНА SONY CCD АВТОМОБИЛ REAR VIEW CAMERA ЗА TOYOTA Camry 2012 12PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде б

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за
  • Неодамнешно

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за

1682.88 DEN 1313.00

4 GHz безжична предавател / приемник за set (12Volt за возило инсталација)*Работа Спектар : До околу 50m(Hollowness)*Се

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи
  • Неодамнешно

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи

2347.20 DEN 1972.00

Ве молиме да ни даде можност да се реши проблемот Не треба патот кутија, не треба ДА / OBO интерфејси, каме

FUWAYDA Безжична SONY CCD Сензор Автомобил Задните Видите Обратна Огледало на Сликата Референтен Водич Линија КАМЕРА за 2006-2009
  • Неодамнешно

FUWAYDA Безжична SONY CCD Сензор Автомобил Задните Видите Обратна Огледало на Сликата Референтен Водич Линија КАМЕРА за 2006-2009

1728.48 DEN 1348.00

Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот н

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика
  • Неодамнешно

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика

911.52 DEN 866.00

Паркинг Заден Поглед Cam ера за Тојота C orolla 2014(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави мо

Gision 24 LED 4 Pin Инфраред Црвено Ноќен Приказ AHD Камера За Возење Кабината Следење Затворен HD 1.0 ПРАТЕНИК Возило Мобилни
  • Неодамнешно

Gision 24 LED 4 Pin Инфраред Црвено Ноќен Приказ AHD Камера За Возење Кабината Следење Затворен HD 1.0 ПРАТЕНИК Возило Мобилни

DEN 1284.00

Видео надзор за Безбедност AHD Камера 1.0 ПРАТЕНИК Ноќ Визија IR Дом Камера За AHD Видео Рекордер Mdvr 90 степени