Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Ford Mondeo-Zhisheng 2007/08/10/11 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Ford Mondeo-Zhisheng 2007/08/10/11 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија

DEN 979.00
-32 %
DEN 1440.00

Количина на стоки


Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Ford Mondeo-Zhisheng 2007/2008/2010/2011 Фокус Hatchback Fiesta SMAX Паркинг Помош Камера со Trackline Ноќ
Визија LED Светло Waterprof
Погоден За Автомобил :
За Ford Mondeo-Zhisheng 2007/2008/2010/2011
За Фокус Hatchback Fiesta SMAX Карактеристики :
Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шок-доказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја CCD
· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : PAL/NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Max
· Температура на чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 6m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица CCD Песна Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник
Како да Инсталирате
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
Поврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица CCD Песна Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник


Други карактеристики

Боја Име:
Безжична камера, Жица камера
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
ccd автомобил rear view camera
Специјални Функции:
задните видите
Напон:
12v
Автомобил модел:
KF-V1145L

Најдобри понуди

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearview обратен паркинг камера За Мицубиши Pajero
 • Неодамнешно

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearview обратен паркинг камера За Мицубиши Pajero

863.52 DEN 527.00

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearviewобратен паркинг кам

Заден Поглед Camara за Автомобил Dvr Огледало Рекордери 4 Led Светилки се Јават на Камерата за Ноќно гледање HD ЦДР-Леќа 2,5
 • Неодамнешно

Заден Поглед Camara за Автомобил Dvr Огледало Рекордери 4 Led Светилки се Јават на Камерата за Ноќно гледање HD ЦДР-Леќа 2,5

299.52 DEN 240.00

4 Led Светилки Ноќ Визија Обратна Камера HD ЦДРЗаден Поглед Camara Леќа 2,5 mm Џек Со 6 Метри Кабел За Автомобил DVR

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг КАМЕРА за 2006-2009
 • Неодамнешно

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг КАМЕРА за 2006-2009

1776.00 DEN 1385.00

4 Ghz Предавателот1 X 2 Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.Купувачи се одговорни за враќање п

1280*720 Пиксели 1000TV линија 170 степен За mazda 5 Автомобил Заден Поглед Назад Обратна паркинг Камера водоотпорен ноќ визија
 • Неодамнешно

1280*720 Пиксели 1000TV линија 170 степен За mazda 5 Автомобил Заден Поглед Назад Обратна паркинг Камера водоотпорен ноќ визија

1776.00 DEN 1279.00

Ако ви треба безжична камера, ве молиме изберете точниот options да се купи! Ова е задолжително!!!ПлаќањеПри

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот за Тојота 2014 е корола камера паркинг Rearview копија обратна HD CCD камера 170 степени од Hetida фабрика

911.52 DEN 866.00

Паркинг Заден Поглед Cam ера за Тојота C orolla 2014(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави мо

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD
 • Неодамнешно

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD

1454.40 DEN 1164.00

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Поправи камерата за да ја посебен дизај

Бесплатен превозот за Toyota Prius 2012 HD CCD Автомобил rear view Camera да го инсталирате во Автомобил оригинални Камера Дупка
 • Неодамнешно

Бесплатен превозот за Toyota Prius 2012 HD CCD Автомобил rear view Camera да го инсталирате во Автомобил оригинални Камера Дупка

911.52 DEN 866.00

Паркинг Заден Поглед Cam ера за Toyota Pri(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се ј

FUWAYDA Безжична SONY CCD Чип Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Мицубиши Pajero V3 V6 V8
 • Неодамнешно

FUWAYDA Безжична SONY CCD Чип Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Мицубиши Pajero V3 V6 V8

1764.48 DEN 1376.00

=> Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се доб

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи
 • Неодамнешно

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи

2347.20 DEN 1972.00

Ве молиме да ни даде можност да се реши проблемот Не треба патот кутија, не треба ДА / OBO интерфејси, каме

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Широк Приказ Агол Автомобил Назад Обратна Камера РКА Ноќ Визија Паркинг Помош
 • Неодамнешно

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Широк Приказ Агол Автомобил Назад Обратна Камера РКА Ноќ Визија Паркинг Помош

1872.00 DEN 1778.00

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Возило Копија Камера Ноќ Визија Паркинг Помош Камери

Бесплатен Превозот !!! Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Toyota
 • Неодамнешно

Бесплатен Превозот !!! Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Toyota

1729.44 DEN 1349.00

БЕЗЖИЧНА SONY CCD АВТОМОБИЛ REAR VIEW CAMERA ЗА TOYOTA Camry 2012 12PLS љубезно се Земе предвид како што е подолу : Да се биде б