Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Toyota Verso 2011 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија Waterprof

Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Toyota Verso 2011 Паркинг Помош на Камерата Trackline Ноќ Визија Waterprof

DEN 979.00
-32 %
DEN 1440.00

Количина на стоки


Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera За Toyota Verso 2011 Паркинг Помош Камера со Trackline Ноќ
Визија LED Светло Waterprof
Погоден За Автомобил :
За Toyota Verso 2011 Карактеристики :
Висока дефиниција CCD Камера во Боја визија ноќ Водоотпорен Шок-доказ 170 Степен Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја CCD
· Хоризонтална Резолуција : 600 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : PAL/NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Max
· Температура на чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 6m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица CCD Песна Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична CCD Песна Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник
Како да Инсталирате
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
Поврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.


Други карактеристики

Боја Име:
Жица камера, безжична камера
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
ccd автомобил rear view camera
Специјални Функции:
задните видите
Напон:
12v
Автомобил модел:
KF-V1157L

Најдобри понуди

Жица/ Безжична Возило Камера Европската Табличка Рамка Копија Автомобил Број Задните Видите Обратна parcking Камера Водоотпорен
 • Неодамнешно

Жица/ Безжична Возило Камера Европската Табличка Рамка Копија Автомобил Број Задните Видите Обратна parcking Камера Водоотпорен

991.20 DEN 991.00

оваа камера е одговара засите Universual Европската Табличка Рамка АвтомобилАвтомобил CCD 4 LED Ноќ Визија Копи

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearview обратен паркинг камера За Мицубиши Pajero
 • Неодамнешно

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearview обратен паркинг камера За Мицубиши Pajero

863.52 DEN 527.00

Промоција Копија Задните Видите Паркинг Камера CCD Автомобил Обратна Автомобил Rearviewобратен паркинг кам

AHD Двојно Камера 3.6 мм Леќа Водоотпорен Задните Видите Автомобил Camers Со IR Ноќ Визија 1.0 1.3 MP MP Автобус Такси Камера
 • Неодамнешно

AHD Двојно Камера 3.6 мм Леќа Водоотпорен Задните Видите Автомобил Camers Со IR Ноќ Визија 1.0 1.3 MP MP Автобус Такси Камера

1982.40 DEN 1982.00

(1,3 милиони пиксели) Pls изберете она што ви треба да се стави редAnswer : ___________________________ NOTE : Леќи : 2.6 mm 4 pin Ав

DIYKIT 4.3 Инчен Колор TFT LCD Автомобил Монитор + Водоотпорен Паркинг Радар Сензор Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење
 • Неодамнешно

DIYKIT 4.3 Инчен Колор TFT LCD Автомобил Монитор + Водоотпорен Паркинг Радар Сензор Автомобил Камера Паркинг Систем за Полнење

2129.28 DEN 1746.00

4.3 инчен TFT LCD Автомобил Следи Rear View Camera Паркинг Систем " 2 CH Видео ВлезНајдоброто решение за вашиот автомо

Промоција период жица паркинг камера донесе 170 широк агол леќа на камерата погоден за разни автомобил донесе инфрацрвената светлина
 • Неодамнешно

Промоција период жица паркинг камера донесе 170 широк агол леќа на камерата погоден за разни автомобил донесе инфрацрвената светлина

820.32 DEN 582.00

Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.0 Vpp, 75 OhmБаланс На Белата Боја : АвтоматскиНапојувањ

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи
 • Неодамнешно

EEMRKE За Форд Фокус 2015 Година Автомобил Rearview Песни Камера Со Обратен Водство Траекторијата Инсталирате Trunk се Справи

2347.20 DEN 1972.00

Ве молиме да ни даде можност да се реши проблемот Не треба патот кутија, не треба ДА / OBO интерфејси, каме

Заден Поглед Camara за Автомобил Dvr Огледало Рекордери 4 Led Светилки се Јават на Камерата за Ноќно гледање HD ЦДР-Леќа 2,5
 • Неодамнешно

Заден Поглед Camara за Автомобил Dvr Огледало Рекордери 4 Led Светилки се Јават на Камерата за Ноќно гледање HD ЦДР-Леќа 2,5

299.52 DEN 240.00

4 Led Светилки Ноќ Визија Обратна Камера HD ЦДРЗаден Поглед Camara Леќа 2,5 mm Џек Со 6 Метри Кабел За Автомобил DVR

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Широк Приказ Агол Автомобил Назад Обратна Камера РКА Ноќ Визија Паркинг Помош
 • Неодамнешно

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Широк Приказ Агол Автомобил Назад Обратна Камера РКА Ноќ Визија Паркинг Помош

1872.00 DEN 1778.00

Универзална Водоотпорен Автомобил Rear View Camera Возило Копија Камера Ноќ Визија Паркинг Помош Камери

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Поло Седан, 2003 Година~2008 / Паркинг Камера / Rear View Camera / HD CCD + Врати Наназад Камера
 • Неодамнешно

YESSUN За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Поло Седан, 2003 Година~2008 / Паркинг Камера / Rear View Camera / HD CCD + Врати Наназад Камера

1267.20 DEN 1014.00

Поддржува NTSC ТВ систем6.=>Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена Вие мора да му кажете н

DIYSECUR Безжична 5inch Rear View Monitor Автомобил Следи Автомобил Ван Камион Паркинг IR Ноќ Визија Обратен Камера Систем за
 • Неодамнешно

DIYSECUR Безжична 5inch Rear View Monitor Автомобил Следи Автомобил Ван Камион Паркинг IR Ноќ Визија Обратен Камера Систем за

2159.04 DEN 1792.00

5 Инчен LCD Дисплеј Автомобил Задните Приказ на Монитор со Вшмукување Чаша ЗаградатаНајдоброто решение з

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг КАМЕРА за 2006-2009
 • Неодамнешно

FUWAYDA Бесплатен Превозот Безжична SONY CCD Чип Посебен Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг КАМЕРА за 2006-2009

1776.00 DEN 1385.00

4 Ghz Предавателот1 X 2 Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни.Купувачи се одговорни за враќање п

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD
 • Неодамнешно

YESSUN За Алфа Ромео 147 / Автомобил Обратно Паркинг Камера / Rear View Camera / Обратен Назад до Камерата / Вода-Доказ HD CCD

1454.40 DEN 1164.00

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Поправи камерата за да ја посебен дизај

FUWAYDA Безжична SONY CCD Чип Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Мицубиши Pajero V3 V6 V8
 • Неодамнешно

FUWAYDA Безжична SONY CCD Чип Автомобил Задните Видите Обратна Копија Паркинг Безбедноста КАМЕРА за Мицубиши Pajero V3 V6 V8

1764.48 DEN 1376.00

=> Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се доб