20mm кафеава боја лента бренд полиестер bia топла продажба

20mm кафеава боја лента бренд полиестер bia топла продажба

DEN 816.00

Количина на стоки


Нежно Потсетување :
сега лентата е 6/8"(20mm) ,ако сакате големина во 7/8" (23mm),
ве молиме оставете порака за 7/8",ние може да се испрати на тоа !ви благодариме!
Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,
ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големи
најлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,
Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,Згусне
Microgrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил. моделот може да се
се Twill,Мушка ткаат или жлебови. Grosgrain incluinding PP grosgrain и најлон
grosgrain. Еластична бенд, вклучувајќи висока-брзина гума,ткаени еластична и mercerized
еластична , обрачот и јамка;


Други карактеристики

Тип На Производ:
Webbing
Број На Модел На:
d007
Употреба:
Дома Текстил,Чанти,Чевли,Облека
Техника:
Жакард
Функција:
Еко-Пријателски
Ширина:
6/8
Материјал:
Полиестер / Најлон
Материјал:
100% Полиестер
Ширина:
6/8
Дебелина:
0.4 mm
боја:
Браун

Најдобри понуди

Бесплатни дизајн 10мм-75mm Свадба & Персоналните пакување и бракот се прилагодите на логото лента DIY сатен лента /ПОДАРОК ПАКУВАЊЕ
  • Неодамнешно

Бесплатни дизајн 10мм-75mm Свадба & Персоналните пакување и бракот се прилагодите на логото лента DIY сатен лента /ПОДАРОК ПАКУВАЊЕ

1571.04 DEN 1398.00

Опис На ПроизводотПечатење лента, Мин цел : една ролна =100 двор =91 метарДознај Повеќе За Овој ПроизводВе м

Преносот на топлината печатени chevron срца пати во текот еластична за headband, 5/8 инчи непријател еластична за коса вратоврска,
  • Неодамнешно

Преносот на топлината печатени chevron срца пати во текот еластична за headband, 5/8 инчи непријател еластична за коса вратоврска,

DEN 1248.00

Точка Име : преносот на Топлината печатени chevron срца пати во текот еластична за headband, 5 / 8 инчи непријател

Multicolor Width3.8cm 10m/многу БОЈА herringbone/ twill памук лента/Памук webbing/Пристрасност обврзувачки лента дебелина слободен
  • Неодамнешно

Multicolor Width3.8cm 10m/многу БОЈА herringbone/ twill памук лента/Памук webbing/Пристрасност обврзувачки лента дебелина слободен

974.40 DEN 897.00

Ширина 3.8 cm 10m / многу БОЈА herringbone / twill памук лента / Памук webbing / Пристрасност обврзувачки лента дебелина б