10 компјутери 3.7 V 500mAh 702035 Литиум Полимер Li-Po Батерија DIY Батеријата За Mp3 MP4 MP5 GPS PSP Подлога мобилен мобилен телефон камера

10 компјутери 3.7 V 500mAh 702035 Литиум Полимер Li-Po Батерија DIY Батеријата За Mp3 MP4 MP5 GPS PSP Подлога мобилен мобилен

DEN 1166.00
-10 %
DEN 1295.52

Количина на стоки

Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Апликација
1.Телекомуникациски : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка.
2.Преносни канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач.
3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4.
4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина.
5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight.
6.Други : играчки, модели
10xpcs 3.7 V 500m Ah Литиум Полимер батерија на,користете за DIY мали electronices производи. Следење на број обезбеди! Една година гаранција Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 7 mm(H)*20mm(W)*35mm(L) 5 > Оценка : DC3.7 V 500m Ah Полнење на струјата : стандард полнење, брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 C. максимално полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 3-7hrs (стандард); 3hrs (брзо) Заштита функција : над задолжен, со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита може да се полнат постојано вградена заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Пакетот вклучува :
10 x 3.7 v 500m Ah литиум полимер батерија што на сликата покажува. Плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам. Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги. Повратни информации Гаранција Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.


Други карактеристики

Тип:
Li-полимер
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
702035 072035
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
10
Бренд Име:
EHAO
Големина:
7x20x35mm
Номиналниот Капацитет:
500mAh
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Количина:
10pcs
Место на Потекло:
Кина
Големина:
Length
Капацитет:
500mAh
Модел:
072035
is_customized:
Yes

Најдобри понуди

бренд нови батеријата 367086 3.7 V 3000mAh Литиум полимер Батерија со Заштита на Одборот За Таблет КОМПЈУТЕР U25GT Слободни Брод
  • Неодамнешно

бренд нови батеријата 367086 3.7 V 3000mAh Литиум полимер Батерија со Заштита на Одборот За Таблет КОМПЈУТЕР U25GT Слободни Брод

470.40 DEN 367.00

Објектот спецификите Број на Модел : 367086 Бренд Име : SD Тип : Liполимер Номиналниот Капацитет : 300 0mah Номинал

ТОЈ 6V батерија оловни акумулатор детска играчка автомобил батеријата 10ah 20hr за оган итни светла бебе превозникот 151x50x94mm
  • Неодамнешно

ТОЈ 6V батерија оловни акумулатор детска играчка автомобил батеријата 10ah 20hr за оган итни светла бебе превозникот 151x50x94mm

1679.52 DEN 1512.00

Детали за производот : Номинална напон : 6 V Номиналниот капацитет (20 hr) : 10 Ah Димензија : 151 mm X50 mm X94 mm тежина

2 парчиња Etinesan 900MAH литиум 9V 8.4 v батерија + полнач Светло, камера, хлапак глувчето, часовникот играчка микрофон
  • Неодамнешно

2 парчиња Etinesan 900MAH литиум 9V 8.4 v батерија + полнач Светло, камера, хлапак глувчето, часовникот играчка микрофон

1199.52 DEN 864.00

Опис на производот Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова,тоа значи норм

батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY M701 Teclast P76A
  • Неодамнешно

батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY M701 Teclast P76A

566.40 DEN 436.00

ДОЛАРИ 5.20 29.50 ДОЛАРИ 19.50 Спецификација : Нема.ОбјектотСпецификации1Полуготови ќелија40451452Полнење напон4.