20PCS VariCore ICR18650-26 Оригинални 18650 2600mAh Li-ion батеријата,Батерија 18650

20PCS VariCore ICR18650-26 Оригинални 18650 2600mAh Li-ion батеријата,Батерија 18650

DEN 1915.00
-5 %
DEN 2015.52

Количина на стоки


започнете
крај на Батеријата марка и тип ICR18650-26 Батерија 18650 Дијаметар 18.2 mm Висина 65mm Одржлив Тековната 1 C Животен циклус на 1000 капацитетот на Батеријата 2600m Ah Стандарден напон 3.6 V-3.75 V Целосно полнење напон 4.2 V Забелешка
Таа работи кога напонот е намалена,
Напон не може да биде помал од 2.7 volts, спротивно на батеријата ќе биде оштетен.
Карактеристики :
1. Висок капацитет, мали димензии, мала тежина
2. стабилна празнење напон
3. Континуирано празнење стапка висок
4.Внатрешната отпорност
5. загадување, долг циклус живот
Вистински шут слики :


Други карактеристики

Број На Модел На:
ICR18650-26
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2600mAh
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
VariCore
Батеријата Број:
20
Тип:
Li-Ion
Големина:
18*65mm
Замена На Батеријата:
No

Најдобри понуди

7.2 V MELASTA 4200mAh NiMH Висока Моќност на Батеријата Пакети Продолжува Испуштањето го Оценувате 10C со Tamiya Конектор за
  • Неодамнешно

7.2 V MELASTA 4200mAh NiMH Висока Моќност на Батеријата Пакети Продолжува Испуштањето го Оценувате 10C со Tamiya Конектор за

1374.24 DEN 1140.00

Answer : ___________________________ Note : оддалечени острови во Шпанија : поштенски код е 3500035999 3800038999 0700007999 Ве молиме да с

ТОЈ 6V батерија оловни акумулатор детска играчка автомобил батеријата 10ah 20hr за оган итни светла бебе превозникот 151x50x94mm
  • Неодамнешно

ТОЈ 6V батерија оловни акумулатор детска играчка автомобил батеријата 10ah 20hr за оган итни светла бебе превозникот 151x50x94mm

1679.52 DEN 1512.00

Детали за производот : Номинална напон : 6 V Номиналниот капацитет (20 hr) : 10 Ah Димензија : 151 mm X50 mm X94 mm тежина

2 парчиња Etinesan 900MAH литиум 9V 8.4 v батерија + полнач Светло, камера, хлапак глувчето, часовникот играчка микрофон
  • Неодамнешно

2 парчиња Etinesan 900MAH литиум 9V 8.4 v батерија + полнач Светло, камера, хлапак глувчето, часовникот играчка микрофон

1199.52 DEN 864.00

Опис на производот Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова,тоа значи норм

батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY M701 Teclast P76A
  • Неодамнешно

батерија за таблет 3000MAH 4045145 Литиум полимер Таблета Батеријата со заштита на одборот За Таблет SOAIY M701 Teclast P76A

566.40 DEN 436.00

ДОЛАРИ 5.20 29.50 ДОЛАРИ 19.50 Спецификација : Нема.ОбјектотСпецификации1Полуготови ќелија40451452Полнење напон4.