10pcs Photosensitive Сензор Модул Светлина Откривање Модул

10pcs Photosensitive Сензор Модул Светлина Откривање Модул

DEN 151.00
-5 %
DEN 158.40

Количина на стоки


1 Користење на photosensitive отпор сензор чувствителни тип;
2 Работен Напон : 3.5 V-5 V;
3 Излез форма : Digital Switch show (0 и 1);
4 Фиксна Гром Дупка,лесна инсталација;
5 Мали PCB големина : 3.2 CM*1.7 CM;
6 comparator излез, сигнал чисти, добри бранови, возење способност е силна, за повеќе од 15 ma;
7 со прилагодливи potentiometer за да ја прилагодите светлината и светлината;
10×Photosensitive Сензор Модул


Други карактеристики

Број На Модел На:
photosensitive сензор модул
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди