5PCS TTP223 Модул Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Авто-Заклучување Копче за Модул 2.5-5.5 V

5PCS TTP223 Модул Осетлив на Допир се Префрлите Копчето Авто-Заклучување Копче за Модул 2.5-5.5 V

DEN 191.04

Количина на стоки


Опис на Овој модул е врз основа на допир откривање IC (TTP223 B) на Капацитивни тип допир бутване switch модул. Овој модул стандардниот излез низок, низок-моќ на владата за да владата; кога прст допирање на соодветните позиција, модулот ќе излез висока и се враќа ниска повторно допрете. Режим е вклучен за да премотувате на владата; кога за 12 секунди без да се допира, начинот и префрлете се на ниско-енергетски режим. Модулот може да се инсталира како што се пластика, стакло површината неметални материјали, во прилог на тенко парче хартија (неметални) покривање на површината на модулот, додека на допир на правилна позиција, може да се направи скриени во ѕидот, биро и други места копчето. Карактеристики 1. Допре површината големина : 1.4 * 1.4 cm 2. Начини : бутване, self-locking 3. Напон : 2.5-5.5 V
4. Пенетрација на далечина : 6mm


Други карактеристики

Бренд Име:
WEMS
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Компатибилен:
Конзола За Игри

Најдобри понуди