Adeept DIY Нов Двоен H Мост DC Stepper Моторни Диск Контролер Одбор Модул L298N за arduino Малина Пи Бесплатен Превозот

Adeept DIY Нов Двоен H Мост DC Stepper Моторни Диск Контролер Одбор Модул L298N за arduino Малина Пи Бесплатен Превозот

DEN 335.52

Количина на стоки


Карактеристики на производот :
Користење на L298 N направени од страна на СВ компанија како контрола чип,модулот има такви карактеристики како силна возење способност,ниска calorific вредност и силна анти-мешање способност. Овој модул можете да го користите вграден во 78 M05 за електрични работа преку возење напојување дел.Но, за да се избегне оштетување на напон стабилизирање на чип,ве молиме да користите надворешна 5 V логика снабдување кога се користи повеќе од 12 V возење напон. Со користење на голем капацитет филтер capacitor,овој модул може да ги следиш актуелните за заштита на диоди,и да се подобри сигурноста.
Се применува случаи :
1 Возење stepper мотор
Врската на возење заеднички 4 линија 2 фаза електричен мотор е прикажан подолу на слика
по овозможи ЕНА ENB
Текст следниве возење времето од IN1-IN4?тогаш брзина и насока на stepper
моторот може да се контролира
2 Возење DC мотор
Бидејќи целта на овој модул е drived со двојно H мост,тоа може да се вози два мотори истовремено.
На поврзување метод е прикажан inbelow слика
по овозможи ЕНА ENB
Можете да imput на брзината и насоката на PWM сигналот се вози мотор 1 од IN1 IN2
Можете да imput на брзината и насоката на PWM сигналот се вози мотор 2 од IN1 IN2
Сигналот е прикажан на сликата
Пакетот Вклучува :
1pcs DC Stepper Моторни Диск Контролер Одбор Модул


Други карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
Adeept
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move

Најдобри понуди